Jak używać zalotki?

Jeżeli jeszcze nie próbowałaś podkręcać rzęs zalotką, koniecznie musisz to zrobić! Przeczytaj nasz poradnik z  którego dowiesz się, jak prawidłowo używać zalotki. Nieumiejętne jej użycie może zniweczyć cały efekt, jednak jeżeli zastosujesz ją prawidłowo, dzięki zalotce Twoje rzęsy będą pięknie podkręcone i niezwykle efektowne. :)
 

1. Przygotowanie – wykonaj dokładny demakijaż

Zanim użyjesz zalotki, musisz dokładnie oczyścić rzęsy. Na ich powierzchni nie mogą znajdować się jakiekolwiek resztki starego tuszu czy też innych, kolorowych kosmetyków. Rzęsy muszą być dobrze oczyszczone, dlatego staranny demakijaż jest niezbędny.

Dobrze jest nałożyć na oczy krem pielęgnacyjny, aby przygotować jego okolice do użycia zalotki. Po upływie ok. 15 minut, można przystąpić do makijażu oka.

Pamiętaj! Przed użyciem zalotki, absolutnie nie możesz tuszować rzęs. Należy to zrobić dopiero po użyciu zalotki. Tusz szybko zastyga na rzęsach, przez co stają się kruche. Użycie zalotki na pomalowanych rzęsach, może zakończyć się złamaniem lub wyrwaniem niektórych rzęs.
 

2. Podgrzej zalotkę

Jeżeli posiadasz zwykłą zalotkę, przed użyciem powinnaś ją podgrzać. Możesz to zrobić przy użyciu suszarki. Na rynku dostaniesz także wersje, które podgrzewają się automatycznie, jednak tańszą wersję bez tej funkcji, też możesz dość łatwo podgrzać. Dzięki podgrzaniu, rzęsy będą bardziej podkręcone.

 
 

pol_pl_Sefiros-Eyelash-Curler-Silver-1szt-W-Akcesoria-zalotka-52394_1

Sefiros Eyelash Curler Silve / 15,40 zł


 

3. Przyłóż zalotkę do rzęs

Wprowadzamy rzęsy pomiędzy gumowe lub silikonowe części zalotki. Należy się upewnić, że zalotka znajduje się jak najbliżej krawędzi rzęs, ale nie za blisko powieki. Nie chcemy przecież ścisnąć powieki i jej oparzyć .

Ściśnij rzęsy zalotką z wyczuciem, tak aby je przytrzymać, ale nie „sprasować”. Zrób to z wyczuciem. Zalotkę trzymaj w ten sposób przez około 10 do 30 sekund. Im dłużej przytrzymasz, tym lepszy efekt podkręcenia rzęs możesz uzyskać. Tak samo postępujemy przy drugim oku. Nie poruszajmy zalotką, gdyż każdy mocniejszy ruch może uszkodzić rzęsy i je wyrwać.

Pamiętajmy jednak, żeby nie trzymać zalotki na rzęsach dłużej, niż 30 sekund. Dłuższe przytrzymanie może w późniejszym czasie spowodować osłabienie rzęs i ich wypadanie.

 
4. Pomaluj rzęsy

Po użyciu podgrzanej zalotki, należy chwilę odczekać, aż rzęsy ostygną. Dopiero wtedy, można się zająć ich tuszowaniem. W przeciwnym wypadku, możesz osłabić efekt zalotnie i kobieco podkręconych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.