Najczęściej popełniane błędy przy wyborze podkładu

Wybór odpowiednich kosmetyków jest podstawą udanego makijażu i nie inaczej jest w przypadku podkładu. Nie każda z nas wie, czym kierować się podczas zakupu tego najwłaściwszego, dlatego podpowiemy, na co zwracać uwagę, by podkład nie był sztuczną maską, a stanowił subtelne dopełnienie całego makijażu.
 

Po pierwsze – zły odcień

Jedną z podstawowych kwestii związanych z doborem właściwego podkładu jest jego odcień. Należy sprawdzać go w dziennym oświetleniu, najlepiej nakładając produkt na linię żuchwy, by mieć pewność, że współgra nie tylko ze skórą na twarzy, ale również z odcieniem szyi. Dla wielu kobiet kwestia ta jest bardzo problematyczna, dlatego należy mieć na uwadze, że kosmetyk ten nie powinien być za jasny, ani zbyt ciemny.

Dobrym pomysłem jest również posiadania dwóch podkładów – pierwszego, gdy skóra występuje w naturalnym odcieniu, drugiego zaś, w przypadku pojawienia się opalenizny w porze letniej.

pol_pl_Revlon-Colorstay-Makeup-Combination-Oily-Skin-30ml-W-Podklad-180-Sand-Beige-35778_3

Revlon Colorstay Makeup Combination Oily Skin – Sand / 24,10 zł

 

Po drugie – kupowanie podkładu z polecenia

Wiele osób lubi kupować produkty z polecenia, niestety w przypadku kosmetyków, a w szczególności podkładów, jest to błędem. Każda cera jest inna, dlatego też nie ma jednego uniwersalnego kosmetyku, który będzie dopasowany do każdej z nich. Innym, często wykorzystywanym przez kobiety sposobem, jest kupowanie tego, co aktualnie reklamowane jest w mediach. Oczywiście czasem zdarzają się sytuacje, że uda nam się trafić na produkt idealnie dopasowany do potrzeb naszej skóry, ale jest to rzadkość.

 

Po trzecie – nieodpowiednia konsystencja

Wybierając podkład należy sugerować się w głównej mierze jego konsystencją. Na rynku dostać można te o rzadkiej konsystencji, czy też te o kremowej formule. Jeżeli nie wiemy, jaki typ będzie dla nas najbardziej odpowiedni, wówczas warto przetestować po jednym podkładzie z każdej grupy, by dowiedzieć się, w którym wyglądamy najlepiej.
 

Max Factor Colour Adapt Make-Up Podkład – Natural / 28,00 zł

 

Po czwarte – zbyt intensywny kamuflaż

Istnieje wiele kobiet, które od zawsze sięgają po najgęstsze oraz najbardziej kryjące podkłady, mimo tego, że ich skóra nie wymaga tak dużego „kamuflażu”. Kryjące i gęste kosmetyki przeznaczone są do cery problematycznej, mającej widoczne przebarwienia lub też trądzik. Pozostałe osoby powinny kupować możliwie jak najlżejsze konsystencje.

Nie bez znaczenia są również produkty od znanych i sprawdzonych producentów, takich jak Max Factor, czy Revlon. Dają one gwarancję zakupu produktu z najwyższej półki oraz posiadają wiele odcieni, dzięki którym istnieje możliwość dokładnego dopasowania ich do odcienia skóry.

Wybór odpowiedniego podkładu może być problematyczny, szczególnie dla kobiet, które dopiero zaczynają używać ten kosmetyk. Jest to wręcz podstawa każdego udanego makijażu, dlatego też jego zakup powinien być odpowiednio przemyślany, tak, by podkład stał się drugą skórą, która subtelnie poprawia urodę, nie dając efektu maski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.