Piękne dłonie, czyli czym myć ręce?

Czy wiecie, że aż 95% z nas myje ręce zdecydowanie za krótko, nie wszyscy myją ręce po przyjściu do domu a niektórzy nie myją ich nawet po wyjściu z toalety? Wydaje Ci się, że Twoje ręce są czyste? Absolutnie nie! Większość z nas myje ręce za krótko i tym samym nie usuwa z nich chorobotwórczych drobnoustrojów. Co ciekawe, można to zrobić w zaledwie… 20 sekund. Wystarczy stosować kilka zasad prawidłowego mycia rąk, wybrać odpowiednie dla siebie mydło, a przede wszystkim wyrobić w sobie zdrowy nawyk mycia rąk.
 

Niby proste, ale…

czy może być coś trudnego w instrukcji mycia rąk? Czy w ogóle potrzebna jest do tego instrukcja? Okazuje się, że podstawowe wskazówki są jak najbardziej przydatne. Przed myciem powinniśmy zdjąć bransoletki, pierścionki, zegarek.

Rozpoczynamy od solidnego namydlenia obu dłoni, nie zapominając przy tym o nadgarstkach. Nie należy również pomijać okolic między palcami i przy paznokciach, ponieważ to właśnie w tych miejscach najczęściej ukrywają się bakterie. Należy mocno pocierać dłońmi o siebie, pamiętać zarówno o ich zewnętrznej, jak i wewnętrznej powierzchni, palcach i przestrzeniach między nimi.

Każdy z nas myje ręce średnio przez… 5 sekund. To zdecydowanie za krótko. Na mycie rąk powinniśmy poświęcić przynajmniej 20 sekund. Według badań, przez pierwsze 15 sekund ginie już 90% bakterii!

Po upływie wspomnianych 20 sekund, należy dobrze wypłukać resztki mydła i wytrzeć ręce. Nie będzie przesadą, jeżeli po umyciu zastosujemy nawilżający krem do rąk.

 

Jeżeli nie umyjesz rąk…

po wyjściu z toalety, kontakcie ze zwierzęciem, zjedzeniem lub dotykaniem produktów spożywczych czy też kontakcie z osobą chorą, pozwalasz na to, aby na Twoich dłoniach gromadziły się skupiska bakterii, które następnie przedostają się do Twojego organizmu za pośrednictwem właśnie brudnych rąk.

Na naszych rękach mogą znajdować się wirusy (np. grypy) i bakterie (salmonella, gronkowiec złocisty). Niestety, zarazki czyhają na nas wszędzie. Prawdziwym ich skupiskiem są barierki schodów, poręcze, klamki, guziki windy, umywalki i dozowniki mydła w publicznych toaletach, próbki kosmetyków, telefony, stoły w centrach handlowych i inne przedmioty, z którymi codzienną styczność ma wiele osób.

 

Mydło w ruch!

Dawno, dawno temu… mydła były wykonywane ze zwierzęcych tłuszczy, później również z tłuszczy roślinnych z dodatkiem wody czy też soli z Morza Śródziemnego. Mydło jest silnym środkiem myjącym. Tradycyjne mydła to wysoki, zasadowy odczyn pH, przeciwny do odczynu naszej skóry. Mydło działając na powierzchni, usuwa bakterie i zanieczyszczenia. Piana, która tworzy się przez pocieranie dłoni, powoduje oderwanie zanieczyszczeń od powierzchni skóry i jest zmywana przez wodę.

Z mydła może korzystać praktycznie każdy z nas. Nieco dłużej nad wyborem mydła powinny się zastanowić osoby ze skórą wrażliwą, alergicy, osoby ze skłonnością do trądziku i przeanalizować produkt pod kątem obecności składników czyszczących, kompozycji zapachowych, aby nie doszło do zapalenia podczas kontaktu ze skórą.

Ze względu na higienę, bezpieczeństwo i komfort, unikamy mydeł które w składzie mają parafinę, silikony, substancje silnie drażniące. Szukajmy bazy tłuszczy pochodzenia roślinnego, olejów i tłuszczy zwierzęcych, witamin i substancji nawilżających. W trosce o skórę sięgajmy po produkty bezpieczne, sprawdzone i zawierające dużą ilość składników naturalnych.

Mydło jest więc doskonałym środkiem nie tylko do codziennej higieny, ale i pielęgnacji. Na rynku dostępnych jest wiele mydeł, które są skuteczne, a dodatkowo pielęgnują skórę dłoni, nawilżając ją i nadając piękny zapach. Poznajcie nasze propozycje!

 

Nivea Creme Care Cream Soap

Marka Nivea stworzyła mydło w płynie o znanym wszystkim zapachu kremu. Mydło zawiera prowitaminę B5 i pielęgnujące olejki, dzięki czemu skóra dłoni jest gładka i przyjemnie miękka. Dzięki łagodnej formule, Nivea Creme Care Cream Soap oczyszcza i zapewnia piękny zapach, pielęgnując skórę dłoni i odżywiając ją. Mydło do mycia Nivea to gładka, elastyczna i pięknie nawilżona skóra dłoni. Produkt został przebadany dermatologicznie. pH odpowiednie dla skóry,.

 

pol_pl_Nivea-Creme-Care-Cream-Soap-250ml-W-Mydlo-w-plynie-56597_1

Nivea Creme Care Cream Soap – mydło w płynie / 6,70 zł

 

 

Dove Purely Pampering Hand Wash Shea Butter

Kosmetyki Dove to symbol doskonałego nawilżenia i odżywienia skóry. Nie inaczej mogło być w przypadku mydła do mycia o zapachu masła shea. Produkty Dove pomagają dbać o skórę dłoni nawet podczas codziennej higieny tak, aby samo mycie dostarczało już odżywienia.

Prezentowane mydło łączy w sobie właściwości odżywcze i nawilżające. Znajdziemy w nim ciekawe połączenie masła shea oraz wanilli. Mydło wygładza skórę, a zawartość 1/4 mleczka pomaga zapewnić optymalny poziom nawilżenia. Wygodna pompka ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości mydła.
 

pol_pl_Dove-Purely-Pampering-Hand-Wash-Shea-Butter-250ml-W-Mydlo-w-plynie-72461_1

Dove Purely Pampering Hand Wash Shea Butter – mydło w płynie / 8,20 zł

 

L´Occitane Verbena Extra-Gentle Soap

To mydło od L’Occitane w 100% oparte na naturalnej bazie z dodatkiem masła shea. Dzięki temu, może być stosowane codziennie. Nie wywołuje podrażnień, jest łagodne i polecane dla wszystkich, mężczyzn, kobiet i dzieci.

Mydło oczyszcza skórę dłoni, zmiękcza i odżywia, pozostawiając ją gładką i miękką po każdym użyciu. Mydło wyprodukowano we Francji.
 

pol_pl_L-Occitane-Verbena-Extra-Gentle-Soap-250g-W-Mydlo-51439_1

L´Occitane Verbena Extra-Gentle Soap / 39,20 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.