Peeling całego ciała – dlaczego jest tak ważny?

Czy wiesz, że Twoja skóra nieustannie pracuje? Wytwarza komórki, które mają do spełnienia bardzo ważną rolę. Na bieżąco wiążą wodę i uszczelniają płaszcz lipidowy. Po wykonaniu zadania, komórki obumierają, złuszczają się i są zastępowane nowymi. Cały cykl regeneracji komórek trwa ok. 28 dni. Wraz z wiekiem i na skutek zmian środowiskowych cykl ten wydłuża się, przez co skóra szybciej się starzeje. Własnie po to stworzono peelingi, abyśmy mogli nieco pomóc naszej skórze w szybszej regeneracji.

 

Jak działa peeling?

Peeling to usuwanie zanieczyszczeń oraz obumarłych już komórek zewnętrznej warstwy naskórka. Peeling pomaga też odblokować ujście gruczołów łojowych i zapobiegać powstawaniu zaskórników. Co więcej, skóra regularnie oczyszczana przy pomocy peelingu o wiele lepiej przyjmuje kremy i balsamy, które szybko  się wchłaniają i odżywiają naszą skórę.

Regularny peeling wpływa też na zdrowy koloryt skóry, utrzymanie jej świeżego i promiennego wyglądu, a także ujędrnia poprzez masowanie skóry.

Co ciekawe i warte zapamiętanie zwłaszcza w okresie wakacyjnym, jeżeli przed nałożeniem samoopalacza wykonamy peeling, kolor będzie bardzie jednolity i utrzyma się na skórze dłużej.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów peelingów, m.in. kremowe, solne (jedne z najmocniejszych), cukrowe czy też enzymatyczne, które należą do najdelikatniejszych. Nie zawierają drobinek ściernych, a rozpuszczenie połączeń między komórkami naskórka następuje poprzez działanie enzymów roślinnych.

 

pol_pl_Sefiros-Salt-Oil-Bodyscrub-Eucalyptus-300ml-W-Peeling-71048_1

Sefiros Salt & Oil Bodyscrub Eucalyptus / 43,30 zł


 

Same zalety!

Dzięki peelingowi, Twoja skóra jest:

 • oczyszczona
 • promienna
 • wzmocniona
 • odżywiona i  dotleniona
 • zregenerowana
 • zrelaksowana

Peeling poprawia koloryt skóry i mikrocyrkulację krwi. Zapobiega też powstawaniu zaskórników i poprawia wygląd opalenizny.

 

pol_pl_Dermacol-Aroma-Ritual-Body-Scrub-Belgian-Chocolate-150ml-W-Peeling-34885_1

Dermacol Aroma Ritual Body Scrub Belgian Chocolate / 12,10 zł


 

Peeling krok po kroku

Pierwszym krokiem jest umycie całego ciała. Nie mogą pozostać na nim zanieczyszczenia i resztki kosmetyków. Następnie należy osuszyć skórę. Nie może być ona całkowicie mokra, bo peeling po niej spłynie, ale powinna być lekko wilgotna.

Na zwilżoną skórę nakładamy peeling począwszy od dolnych partii – nabieramy na dłonie troszkę wody, zwilżamy stopy i rozpoczynamy masowanie. Stopniowo przesuwamy się w górę i wykonujemy peeling nóg, brzucha, pośladków, dekoltu itp.

Do dekoltu najlepiej używać peelingu delikatnego, czyli enzymatycznego. Po wykonanym zabiegu spłucz dokładnie peeling, osusz skórę i zastosuj balsam lub krem do ciała. Dzięki peelingowi, składniki odżywcze lepiej, szybciej i głębiej wnikają w głąb skóry.

 

pol_pl_The-Body-Shop-Spa-Of-The-World-African-Ximenia-Scrub-350ml-W-Peeling-68566_1

The Body Shop Spa Of The World African Ximenia Scrub / 69,30 zł


 

O czym powinnaś pamiętać?

 • Podczas peelingu nie możesz pominąć pleców. To miejsce trudne do samodzielnego dotarcia, jednak wystarczy poprosić inną osobę o pomoc lub nałożyć trochę peelingu na myjkę lub szczotkę z długim uchwytem.
 • Jeżeli zmagasz się z krostkami, regularne oczyszczanie całego ciała również będzie wskazane.
 • Możesz wykonać peeling przed depilacją, gdyż poruszy to cebulki włosów, ale nie wykonuj peelingu bezpośrednio po depilacji, gdyż możesz podrażnić skórę.
 • Peeling pomoże również na szorstkie partie ciała, łokcie, kolana, stopy.
 • Jeżeli wybierasz się na wieczorną imprezę, peeling szybko poprawi wygląd skóry. Po zabiegu będzie ona rozjaśniona, miękka i promienna, a makijaż ładniej będzie na niej wyglądał.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.