Podróż samolotem – jakie kosmetyki zabrać do bagażu podręcznego?

Każdy, kto choć raz podróżował samolotem wie, że kontrole przy bramkach bywają bardzo drobiazgowe. Nie inaczej jest w przypadku bagażu podręcznego, który posiada wiele ograniczeń. Warto poznać niektóre z nich, po to, by w przyszłości uniknąć niezręcznych i często także stresujących sytuacji.

Ile kosmetyków, jaka pojemność, gdzie najlepiej umieścić kosmetyczkę?

Pakowanie niezbędnych kosmetyków do bagażu podręcznego bywa nie lada wyzwaniem dla każdej kobiety. Najczęściej chcemy mieć przy sobie wiele niezbędnych drobiazgów, jednakże każda z linii lotniczych nakłada pewne ograniczenia związane z bagażem podręcznym.

Na samym wstępie warto podkreślić, że nie można przewozić kosmetyków, których pojemność przekracza 100 ml. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest przelanie płynów do mniejszych buteleczek, by w ten sposób uniknąć konieczności wyrzucenia kosmetyków przy lotniskowej bramce.

Innym sposobem jest zakup produktów w małych opakowaniach, które oferuje wiele drogerii – można tu dostać niewielkie szampony, pasty do zębów, żele antybakteryjne, dezodoranty oraz wiele innych. Co również ważne, w wielu przypadkach suma ilości płynów nie powinna przekraczać 1 litra.

Kosmetyczkę warto położyć na wierzchu bagażu, by w razie takiej konieczności mieć do niej możliwie jak najłatwiejszy dostęp. Zdarzały się bowiem sytuacje, w których podczas kontroli konieczne było jej wyciągnięcie, lecz gdy ta znajdowała się na samym spodzie torby, było to dość problematyczne i czasochłonne.

Co powinno znaleźć się w bagażu podręcznym?

Co najlepiej wziąć ze sobą do podręcznej kosmetyczki? Przede wszystkim praktyczne chusteczki do twarzy – skutecznie odświeżą nas pod długiej podróży, a wszystko to bez konieczności wstawania z fotela i udawania się do toalety. Przydatne będą również w przypadku konieczności umycia rąk, np. przed lub po posiłku. To niewielki, a bardzo praktyczny dodatek, który przydaje się niemalże w każdej podróży.

pol_pl_Nivea-Micellar-Wipes-3in1-25szt-W-Chusteczki-do-twarzy-69742_1

Nivea Micellar Wipes 3in1 / 8,20 zł

 

Dodatkowo, wiele kobiet decyduje się na spakowanie podstawowych kosmetyków, takich jak tusz do rzęs, eyeliner, czy też puder. Dzięki temu możemy odświeżyć swój makijaż tuż przed lądowaniem, co jest szczególnie istotne podczas dłuższych podróży.

 

pol_pl_Chanel-Stylo-Yeux-Waterproof-No-20-Eyliner-0-3-g-W-Eyeliner-Odcien-No-20-Espreso-20945_1

Chanel Stylo Yeux Waterproof No.20 Eyliner / 111,30 zł

 

Niezależnie od tego, co znajduje się w naszej podręcznej kosmetyczce, warto pamiętać o tym, by płyny w niej zawarte nie przekraczały łącznie 1 litra. Należy unikać również przedmiotów posiadających ostre krawędzie, jak np. pilniczki do paznokci. Przestrzeganie tych reguł pozwoli uniknąć wielu stresujących sytuacji już zawczasu i cieszyć się podróżą!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.