Pierwsze zmarszczki! Co robić?

Niezależnie od wieku każda kobieta chce cieszyć się zdrową i młodą skórą. Niestety, z biegiem lat jesteśmy coraz bardziej narażone na występowanie zmarszczek oraz widocznych bruzd. Wiele kobiet nie czuje się komfortowo w takiej sytuacji i poszukuje rozwiązania niwelującego tę przypadłość.

Jakie więc są dobre i sprawdzone sposoby na to, by przez długi czas mieć gładką i nieskazitelną skórę?
 

Jak powstają zmarszczki?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek nie jest powodem do zmartwień oraz nie jest związane koniecznością wykonywania zabiegów chirurgii plastycznej. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych metod, które są nieco mniej drastyczne. Zmarszczki to nic innego jak zagłębienia powstałe na skórze, które są wynikiem osłabienia jej wewnętrznej warstwy.

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek ruchów twarzy – kiedy mrużymy oczy, mówimy, czy też uśmiechamy się, skóra nieustannie się marszczy. Powtarzanie tych czynności codziennie przez wiele lat powoduje, że skóra zaczyna słabnąć, tracąc jednocześnie zdolność do całkowitego wygładzenia.
 

nivea-q10-plus-krem-pod-oczy-pro-zeny-15-ml-159897

Krem pod oczy dla kobiet Nivea Q10 Plus / 28,26 zł


 
Miejsca występowania zmarszczek na twarzy są u każdej osoby inne, jednak do najczęściej występujących zalicza się przede wszystkim kurze łapki, które pojawiają się w kącikach oczu, spowodowane są częstym uśmiechaniem się, lwią zmarszczkę znajdującą się między brwiami lub też zmarszczki na czole i wokół ust.
 

Nie panikuj, wypróbuj serum!

Kluczem do tego, by móc cieszyć się gładką i promienną cerą przez długi czas jest odpowiednia jej pielęgnacja. Istnieje wiele preparatów, takich jak specjalne maseczki do twarzy, serum pod oczy, czy też serum do twarzy, które skutecznie łagodzą widoczność pierwszych zmarszczek i zapobiegają tworzeniu się nowych.

Wiele osób zapomina także o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, która jest niezbędna, by skóra na długo pozostała młoda. Podstawą jest więc stosowanie kremów z filtrem latem, które uchronią nie tylko przed poparzeniami, ale również szkodliwym działaniem promieni słonecznych przyczyniających się do starzenia się skóry.
 

payot-techni-liss-filler-serum-do-twarzy-pro-zeny-10-ml-173034

Odżywcze serum do twarzy dla kobiet Payot Techni Liss Filler / 49,55 zł

 

Równie istotne jest odżywianie skóry od wewnątrz. W tym celu warto jest pić duże ilości wody mineralnej oraz przestrzegać zdrowej diety, bogatej w warzywa oraz owoce. Dobrym pomysłem jest również częste spożywanie soku z marchwi, który zawiera zbawienny dla dobrej kondycji skóry beta-karoten oraz całkowita rezygnacja z wizyt w solarium i zastąpienie ich wysokiej jakości kremami samoopalającymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.