Pomadka idealna

Jesień i zima to czas, w którym pomadki szczególnie wracają do łask. Choć przez ostatnie kilka lat na rynku kosmetycznym królowały głównie błyszczyki, dziś półki sklepowe w drogeriach są przesycone różnorodnością kolorów, poziomu nawilżenia, konsystencji i przede wszystkim marek tego produktu. Wiele firm, idąc z duchem czasu ulepszyło formuły, wprowadziło nowe rozwiązania i innowacyjne wykończenia. Mimo tego, wybór odpowiedniego kosmetyku przysparza Klientkom nie lada kłopot, ponieważ każda szminka powinna być odpowiednio dobrana do karnacji skóry oraz typu urody kobiety.

 

Cztery pory roku, wiele kolorów

Najłatwiejsza sprawa jest wtedy, kiedy bez problemu jesteśmy w stanie określić swój typ urody jako jedną z 4 pór roku:

Wiosna

„Wiosny” to posiadaczki ciepłego wizerunku, który powinny podkreślać łagodnymi odcieniami łososia, brzoskwini, jasnego brązu oraz koralu i stonowanej czerwieni rakowej.

Lato

Posiadaczki chłodnej i neutralnej barwy cery będą dobrze wyglądać w intensywnych, często nawet wpadających w błękit różach, wiśni, burgundzie, chłodnych odcieniach czerwieni oraz w bardzo modnej fuksji.

Jesień

Panie, których typ urody wpisuje się w kanon jesieni, dobrze wyglądają w ciepłych tonacjach, jak na przykład odcienie rdzy, miedzi i cynamonu, a nawet w pomarańczach.

Zima

„Zimy” to największe szczęściary i mają najmniejsze trudności z wyborem odpowiedniej pomadki. Dobrze prezentują się w zasadzie w każdym wyrazistym odcieniu, dzięki czemu mogą sobie pozwolić zarówno na subtelne, lodowe odcienie róży, jak i na purpurę czy krwiste czerwienie oraz brązy. „Panią zimę” charakteryzuje również porcelanowa cera, dlatego też posiadaczki tego typu urody dobrze wyglądają z mocno podkreślonymi ustami.

 

unnamed

źródło: potofgoldfashion.com

Piąta pora roku

Jeżeli po przeczytaniu poprzedniego akapitu wciąż masz problem z przypisaniem swojego typu urody do konkretnej pory roku, mamy kilka rad, z których warto skorzystać, zanim zakupisz w drogerii nową pomadkę:

1. Poproś o pomoc pracownika drogerii kosmetycznej
W wielu miejscach, na stanowisku doradcy pracują osoby, które ukończyły kursy kosmetyczne czy szkoły wizażu. Doskonale odróżniają one podstawowe typy urody i z pewnością będą one w stanie dobrać odpowiednią dla ciebie szminkę.

2. Uważaj na zbyt ciemne pomadki
Żywo czerwone, ciemne pomadki nie są odpowiednie dla każdego. Zwłaszcza, jeżeli masz bardzo blady odcień karnacji i brązowe włosy.

3. Przed zakupem przetestuj szminkę na ustach
Trudno dobrać odpowiedni kolor pomadki do ust na podstawie jej wyglądu na przegubie dłoni. Dlatego nie krępuj się i przed zakupem po prostu przetestuj ją na swoich ustach. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj by przetrzeć tester chusteczką – pozbędziesz się w ten sposób ewentualnych bakterii znajdujących się na jego powierzchni.

4. Staraj się nie sugerować podczas zakupów kolorem włosów
Unikaj stosowania pomadki w tym samym kolorze co włosy. Postaraj się dobrać odpowiedni odcień pomadki do kolorytu Twojej skóry oraz oczu.

 

I jak, gotowa na zakupy? :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz