Rodzaje pędzli do makijażu

Makijaż to w dzisiejszych czasach ważny element wyglądu niemalże każdej kobiety – pozwala czuć się pewniej, piękniej i bardziej wyraziście. Poza tym, pospieszny tryb życia, jaki we współczesnych czasach wybraliśmy, niezdrowa żywność, brak snu i aktywności fizycznej powodują, że cera szarzeje, pojawiają się zaciemnienia pod oczami, niedoskonałości na cerze, przerzedzają się rzęsy i brwi.

Makijaż, o ile nie jest przesadzony, a prawidłowo dobrany kolorystycznie do typu urody, potrafi wiele zdziałać i… pomóc. Jego głównym zadaniem nie jest przecież przerysowanie, a uwypuklenie najlepszych cech wyglądu, podkreślenie ich w subtelny, aczkolwiek zauważalny sposób. Dlatego też każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej kilka podstawowych pędzli do makijażu.

 

Kiedy już kupimy zestaw i otworzymy zawartość opakowania, pojawia się radość – bo pędzle są piękne, włosie miękkie, a wybór ogromny. Często jednak używamy pędzli niezgodnie z ich prawidłowym zastosowaniem.

Profesjonalne pędzle umożliwiają precyzyjną aplikację kosmetyków kolorowych na powierzchnię skóry. Dzięki nim można uzyskać niezwykle naturalny wygląd bądź wręcz na odwrót – wyrazisty i bardzo intrygujący makijaż. Zobaczcie, do czego służy każdy z nich.

 

1. Pędzel do podkładu

 

www.alejka.pl

www.alejka.pl

 

To pędzel, który posiada charakterystyczne, śliskie włosie za pomocą którego można precyzyjnie rozprowadzić podkład na powierzchni skóry. Umożliwia zatuszowanie podkładem drobnych mankamentów urody przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Pędzel do podkładu powinien być wykonany z wysokiej jakości sztucznego włosia, aby ułatwić aplikację. Śliskie włosie takiego pędzla umożliwi nam uzyskanie jednolitego, transparentnego makijażu bez efektu maski. Absolutnie w tym przypadku należy unikać pędzli o naturalnym włosiu, które wchłania podkład.

Dobrze również, aby pędzel był niewielkich rozmiarów.

 

2. Pędzel do pudru

 

www.wizazysci.sklep.pl

www.wizazysci.sklep.pl

 

W przypadku pudru sypkiego, pędzel powinien być stosunkowo duży i szeroki. Umożliwi to równomierne rozprowadzenie produktu na skórze. Zbyt mały może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych smug i nierówności z pudru.

Pudrów sypkich zdecydowanie łatwiej używa się za pomocą dużych pędzli o naturalnym włosiu. Uzyskany efekt jest wtedy bardziej naturalny i delikatny. Jeżeli jednak mamy puder prasowany, konieczne jest zastosowanie pędzla o sztywniejszym włosiu, którego rozmiary nie są zbyt wielkie. Najlepiej wybrać pędzel średniej wielkości.

Pamiętajmy także, że dobry pędzel to taki, który nie gubi włosia. Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy jeszcze przed zakupem czy włoski nie wypadają.

 

3. Pędzel do korektora

 

www.mintishop.pl

www.mintishop.pl

 

Tego rodzaju pędzle są zazwyczaj nieduże, dzięki czemu możliwa jest aplikacja korektora w okolice trudno dostępnych partii twarzy, takich jak np. skrzydełka nosa. To zdecydowanie lepsza alternatywa dla aplikacji korektora niż palce.

 

4. Pędzel do różu

 

www.alejka.pl

www.alejka.pl

 

Pędzel średniego rozmiaru, niekiedy o skośnie ściętym włosiu. Nie należy dociskać go zbyt mocno do skóry. Inaczej nie rozprowadzimy różu do policzków w sposób równomierny.

Staraj się unikać pędzli, które mają tępe krawędzie. Lepsze są te w kształcie kopuły, ale pędzel do różu może być okrągły bądź skośno ścięty. Wybór któregoś z nich jest kwestią indywidualną i zależy od preferencji.

 

5. Pędzel/gąbka do cieni do powiek

 

www.alejka.pl

www.alejka.pl

 

Część z Was powie teraz – „Przecież cienie do powiek można nakładać za pomocą opuszków palców”. Oczywiście, że można. Jednak to właśnie za pomocą pędzla uzyskasz większą precyzję i lepszy efekt.

Tradycyjna „gąbeczka na patyku”, to najprostszy i najtańszy aplikator cieni do powiek. Dzięki niej nakładamy produkt na całą powiekę. Rozmiar takiej gąbeczki powinien być dostosowany do wielkości powieki. Aby osiągnąć estetyczny efekt, lepiej jest wybierać gąbeczki z zaokrąglonym końcem. Wtedy kolor na powiece będzie nieco rozmyty i delikatnie nałożony.

Mały, płaski pędzelek do cieni o krótkim, nieco zaokrąglonym włosiu jest idealny do makijażu oczu, zwłaszcza, jeśli chcemy zabrać się za stworzenie efektu przydymionych oczu, czyli „smoky eyes”. Takim pędzelkiem nakładamy ciemne cienie wokół całego oka. Dodają one głębi spojrzeniu, pozwalają też na dość precyzyjne nałożenie koloru na powiekę. Ciemny cień do powiek nałożony takim pędzelkiem z powodzeniem zastąpi kredkę do oczu.

Natomiast pędzel ścięty koryguje kształt oka, w podobny sposób jak eyeliner czy kredka do oczu. Można go stosować także na dolnej powiece, gdyż pozwala on na dużą precyzję w nakładaniu.

 

6. Pędzel do szminki

 

www.mineralnie.pl

www.mineralnie.pl

 

To najmniejszy i najdrobniejszy rodzaj pędzelka – jego niewielki rozmiar oraz śliskie włosie umożliwia precyzyjną aplikację szminki lub błyszczyka na powierzchni ust oraz podkreślenie ich konturu. W przypadku tego pędzla należy zwrócić szczególną uwagę na jego czystość i higienę – dobrze jest przynajmniej raz w tygodniu dokładnie umyć pędzel przy użyciu wody i szamponu do włosów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.