Dlaczego warto kupować prezenty wcześniej?

Grudzień każdego roku to nie tylko świąteczne porządki w każdej szafie, pieczenie pachnących, lukrowanych później pierników czy sumienne polerowanie zastawy stołowej, ale również kupowanie prezentów dla naszych bliskich. Nierzadko zdarza się, że ostatnia z wymienionych czynności bywa najtrudniejszą i najbardziej stresującą w procesie realizacji. Co kupić? Komu kupić? Czy to nie jest zbyt tanie? Czy na pewno się im spodoba? A jeśli nie dotrze na czas?

a

Wielu z nas coraz częściej decyduje się na kupno upominków przez internet. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko czas, który musielibyśmy przeznaczyć na wycieczkę po galeriach handlowych, ale również pieniądze, ponieważ gifty wyszukiwać możemy wg ceny lub aktualnych promocji. Wystarczy zaznaczyć, co dokładnie nas interesuje, wybrać najlepszą spośród dostępnych ofert, zamówić i… czekać.

a

www.huffingtonpost.com

www.huffingtonpost.com

a

Zdążę, nie zdążę, zdążę…

Czas to chyba nasz największy wróg w przedświątecznym okresie. Nie mówimy tu oczywiście o atmosferze magii, czasie pokoju i chwilach spędzanych w gronie rodziny, ale o czasie, którego zawsze na wszystko jest za mało, pełnym pośpiechu, zmartwień i nerwów.

W ciągu roku „poza gorącym sezonem” najczęściej jest tak, że zamówiony przez nas drogą internetową produkt dociera po jednym, dwóch lub kilku dniach. Czas na jego reklamację jest ściśle określony, ale mieści się przeważnie w granicach tolerancji. W grudniu sytuacja zmienia się diametralnie – zarówno kurier, jak i poczta czy przesyłki dostarczane do paczkomatów mają spore opóźnienia, ze względu na ilość składanych zamówień. Oczekiwanie na zamówione upominki w grudniu nierzadko staje się dla nas przyczyną dużego stresu, czy aby na pewno paczka dojdzie na czas, czy nie zginie po drodze, czy nie będzie uszkodzona, czy będzie działać, czy starczy czasu na ewentualną reklamację i zwrot… W jaki sposób możemy zaradzić tego typu sytuacjom?

a

Na co ten stres?

Zamawiając prezenty przez internet, bez wątpienia zyskujemy cenny czas na wykonywanie innych sprawunków – gotowanie, sprzątanie, przygotowywanie świątecznych dekoracji. Warto pamiętać jednak o tym, że im prędzej „uporamy” się z kwestią upominków dla bliskich, tym mniej stresu i zmartwień czeka nas w kolejnych dniach i tygodniach. Czas świąt to również czas odpoczynku i relaksu, nie zapominajmy o tym.

Jeżeli zaczniemy zastanawiać się nad kupnem upominków dużo wcześniej, będziemy mieć pewność, że zrobiliśmy to dobrze i z rozmysłem, a nie na szybko i byle jak. Nic nie cieszy bardziej niż personalizowane prezenty, dostosowane do indywidualnych marzeń i potrzeb osoby obdarowywanej. Jeżeli nabywamy coś tylko i wyłącznie po to, żeby było, nie ma możliwości, że najbliższe nam osoby tego nie zauważą. Prezenty robione z sercem sprawiają najwięcej przyjemności i zapadają w pamięci na baaardzo długo.

Dlaczego jeszcze warto kupować prezenty wcześniej? Ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że produkt jest dostępny na półkach sklepowych i nie martwimy się o jego brak. Ponadto, w sytuacji ewentualnej reklamacji nie martwimy się o to, że zabraknie nam na nią czasu – wypełnimy formularz na spokojnie i bez pośpiechu.

No i najważniejsze… Święty Mikołaj przyjdzie na czas!

a

www.hdwallpapers.cat

www.hdwallpapers.cat

a

W całym tym świątecznym pędzie nie zapominajmy o prawdziwym duchu Bożego Narodzenia. Ten czas to znacznie więcej niż kilka powielanych co roku czynności. Święta każdego roku są inne, wyjątkowe pod wieloma względami.

Zastanów się nad tym, usiądź i przemyśl chwilę – są rzeczy ważne i ważniejsze, a cokolwiek postanowisz – postaraj się nie działać na ostatnią chwilę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.