Domowe sposoby na spękane i suche usta

Zima to czas, w którym szczególnie musimy zadbać o nasze spękane i spierzchnięte usta. Mróz, chłodny wiatr, gwałtowne zmiany temperatury, tarcie szalikiem czy chustą — wszystko to ma negatywny wpływ na kondycję i stan naszych warg.

Najprostszym sposobem na nawilżenie ust i „przetrzymanie” zimy jest kupno pomadki ochronnej, których jest w tej chwili ogromny wybór w niemalże każdej drogerii. Aby usta były jednak dobrze nawilżone również od środka, a nie tylko na zewnątrz oraz aby zetrzeć obumarły naskórek, przyda się znajomość kilku domowych sztuczek, które nam w tym pomogą. Co najważniejsze — nie wymagają od nas dużo pracy i są niedrogie.

a

Cukier

Cukier bardzo często używany jest przede wszystkim do peelingu ust. Wystarczy zwilżyć troszeczkę usta wodą, nabrać cukier na palec i masować wargi przez około minutę. Dzięki temu rozwiązaniu złuszczysz stary naskórek, przyspieszysz regenerację ust oraz znacznie je zmiękczysz.

Jeżeli chcesz nawilżyć usta za pomocą cukru, zmieszaj dwie łyżeczki z jedną łyżeczką miodu. Nałóż powstałą papkę na usta i nie zmywaj przez kilkanaście minut. Następnie wmasuj miksturę delikatnie w usta i zmyj letnią wodą.

a

Miód

Niewiele osób wie, że miód oprócz właściwości nawilżających, ma też właściwości antybakteryjne oraz odkażające. Nakładaj go na usta, jak często tylko chcesz i możesz! Szczególnie dobrze jest nakładać miód na wargi przed snem, aby dobrze się zregenerowały.

a

Śmietana

Doskonałym sposobem na pomoc naszym ustom w czasie zimy jest również tłusta śmietana, która doskonale nawilży spękane i spierzchnięte usta. Nic skomplikowanego — po prostu nałóż ją na wargi i spłucz po kilku minutach. Dla uzyskania lepszych efektów, powtarzaj ten zabieg codziennie!

a

Ogórki

Dojrzałe, zielone ogórki to sposób nie tylko na zmęczone i podkrążone oczy, ale również na wyschnięte i szczypiące usta. Mały kawałek ogórka gruntowego wcieraj w usta tak, by wargi wchłonęły zawarty w nim sok. Pozostaw sok na 15 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

a

Woda

To podstawa zdrowych ust i skóry. Aby zadbać o usta, pij dziennie nie mniej niż 1,5-2 litrów. Każdy dzień zaczynaj od 1-2 szklanek czystej zmineralizowanej wody. Także przed pójściem spać wypijaj co najmniej jedną szklankę wody. Dzięki temu unikniesz nie tylko odwodnienia, ale również pozbędziesz się nadmiaru toksyn z organizmu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.