Kształty paznokci u rąk

Doskonale wiecie już, w jaki sposób zadbać o swoje paznokcie. Znacie domowe sposoby na skuteczne kuracje i dobre odżywki, które przynoszą naprawdę niezłe efekty. Chętnie też chwalicie się przed koleżankami zdrowymi i pięknymi paznokciami. I Wasze dłonie wyglądałyby naprawdę super, gdyby nie… kształt paznokci. Coś wciąż jest z nim nie tak. Albo są za szerokie, albo za wąskie. Zbyt szpiczaste, bardzo okrągłe, w kwadrat nie pasują w ogóle. Rosną szybko i nie łamią się, ale nie wyglądają tak, jakbyś chciała.

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że nie każdy kształt paznokcia pasuje do każdego palca. Aby prawidłowo dobrać dla siebie odpowiedni kształt paznokci, dobrze jest spojrzeć na biały fragment płytki znajdujący się tuż przy skórze. Kształt tego miejsca bywa naprawdę różny – u niektórych osób jest prosty, u innych trójkątny lub półokrągły.

Przede wszystkim należy pamiętać, że paznokieć to element, który powinien wysmuklać dłonie i sprawiać, że będą one wyglądać na zadbane, delikatne i kobiece. Odgórnie przyjmuje się zasadę, że im krótsze palce, tym dłuższe paznokcie. W praktyce przy długich i szczupłych palcach pasują zarówno dłuższe, jak i krótsze paznokcie, uważajmy jednak na efekt „szponów”. Wśród jakich kształtów paznokci najlepiej poszukiwać tego idealnego?

a

Okrągły

Okrągłe paznokcie są idealnym rozwiązaniem dla osób, które wykonują dużo prac manualnych dłońmi. Tego typu kształt płytki jest zdecydowanie bardziej odporny na uszkodzenia, a dzięki spiłowaniu bocznych boków rzadko się haczy i zadziera. Jeżeli jesteś posiadaczką paznokci dość miękkich, które szybko ulegają wszelkim uszkodzeniom, warto, abyś zaczęła nosić krótkie, okrągłe paznokcie.

a

Kwadratowy

To bardzo popularny kształt, ale nie pasuje on do wszystkich rodzajów dłoni. Nie powinny się na niego decydować przede wszystkim osoby, które mają szerokie i krótkie palce. Kształt ten doda im dodatkowych milimetrów, przez co będą wyglądać topornie, a nie kobieco.

Kwadratowa płytka najlepiej prezentuje się przy średnich i długich paznokciach. To kształt dość trudny w utrzymaniu, ponieważ kwadratowe zakończenia w przeciwieństwie to paznokcia okrągłego narażone są na liczne zadarcia. Decydując się na ten kształt, warto utwardzić go masą żelową lub akrylem.

a

Owalny

To bardzo często i chętnie wybierany kształt. Pasuje właściwie do każdego typu dłoni. Jego głównym atutem jest wysmuklanie i wyszczuplanie dłoni. Paznokcie o tym kształcie, podobnie jak okrągłe, wyróżnia trwałość i funkcjonalność. To kształt, który perfekcyjnie nadaje się do zdobień – wzorków, szlaczków, cekinów.

a

Migdał i spiczasty

Można powiedzieć, że jest to dłuższa i bardziej spiłowana odmiana paznokci owalnych. Kobiety często decydują się na te kształty (a w szczególności migdał), ponieważ pięknie wydłużają dłoń. Dzięki nim płeć piękna czuje się kobieco, delikatnie, dziewczęco. Wadą migdałków i paznokci szpiczastych jest niekiedy trudność w utrzymaniu. Wąski i długi paznokieć jest piękny, ale wymaga ostrożności i pielęgnacji. Warto je również utwardzić.

Szpice nie są praktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego najlepiej sprawdzają się na imprezy okolicznościowe. Z pewnością jednak dodają każdej kobiecie seksapilu i pewności siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz