Zastosowanie drożdży w kosmetyce

O zaletach drożdży mówi się w ostatnim czasie naprawdę wiele. Czym właściwie są i dlaczego stały się głośnym tematem na rynku kosmetycznym?

Drożdże to grzyby zawierające fosfolipidy, witaminy z grupy B, witaminę D oraz siarkę. Dzięki takiej, a nie innej kompilacji składników wpływają na metabolizm komórkowy, wykazując właściwości detoksykujące i regeneracyjne. Produkt ten odpowiada także za hamowanie czynności gruczołów łojowych, ogranicza wytwarzanie się zaskórników oraz działa oczyszczająco i ściągająco. Drożdże coraz częściej wykorzystuje się w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry łojotokowej i trądzikowej.

a

Drożdże na wypadanie włosów

Po chłodnej i wietrznej zimie Twoje włosy wymagają regeneracji i wzmocnionej pielęgnacji. Wiosenną metamorfozę zacznij więc od zadbania o włosy, które pod czapką stały się łamliwe, matowe i suche.

Najwięcej wartości odżywczych mają drożdże piwne, które zawierają prawie cały zestaw witamin z grupy B oraz liczne substancje mineralne, takie jak fosfor, cynk, magnez, żelazo, potas, selen czy chrom.

Szczególnie istotną rolę w pielęgnacji włosów odgrywa witamina B5, która zapobiega ich wypadaniu oraz witamina B7 (zwana także witaminą H lub biotyną), która odpowiada za kontrolę tłuszczowej przemiany materii i przeciwdziała łojotokowi oraz wzmożonej aktywności gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra głowy i włosy rzadziej się przetłuszczają.

a

www.beautynewsindia.com

www.beautynewsindia.com

a

Drożdże na skórę i paznokcie

Drożdże zaleca się także osobom, które borykają się z problemami skórnymi oraz z łamliwymi i osłabionymi paznokciami. Zawarte w grzybach witaminy mają korzystny wpływ na ich wzmocnienie, regenerację i oczyszczanie skóry z toksyn.

Drożdże pomagają także w likwidowaniu wyprysków na twarzy, szyi, dekolcie i plecach. Jeśli w pierwszych dniach stosowania ilość wyprysków wzrośnie, nie zrażaj się – to znak, że skóra pozbywa się szkodliwych substancji i oczyszcza się. Widoczna poprawa następuje dopiero po dwóch tygodniach. Przyrządzony z drożdży napój wspomaga także gojenie się zajadów, ogranicza powstawanie zmarszczek wokół ust i sprawia, że skóra staje się miękka i gładka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.