Co pomaga na porost włosów?

Bez względu na to, czy akurat próbujesz zapuścić długie włosy, czy raczej starasz się zatrzeć wspomnienia po wyjątkowo nieudanym strzyżeniu, na pewno wiele razy zastanawiałaś się, co zrobić, żeby włosy rosły szybciej.

Zapuszczanie włosów zawsze wydaje się ciągnąć w nieskończoność, i nie bez przyczyny: przeciętny włos każdego miesiąca przyrasta zaledwie o nieco ponad centymetr. Istnieją jednak sposoby na to, by ten proces przyspieszyć: oto kilka z nich!


 

Zacznij od środka

Nie, nie od środka włosa: od środka żołądka! Dieta obfitująca w witaminy i mikroelementy, bogata w białko oraz zdrowe tłuszcze, przede wszystkim pochodzenia roślinnego, to jeden z najpewniejszych sposobów na przyspieszenie porostu włosów – i paznokci przy okazji! Jeżeli więc masz wrażenie, że Twoje włosy od jakiegoś czasu przestały rosnąć, zacznij od przyjrzenia się swojej diecie i wprowadzenia w niej pozytywnych zmian. A jeśli masz problem z przestrzeganiem zasad zdrowej diety, łykanie multiwitaminy na pewno nie zaszkodzi!


 

Przestań dręczyć włosy gorącymi urządzeniami

Niby wszystkie wiemy, co szkodzi włosom, ale… No właśnie: jak powstrzymać się od suszenia fryzury suszarką ustawioną na gorący nawiew albo korzystania z prostownicy i lokówki? Najlepiej zastąpić je metodami niewymagającymi ciepła albo zupełnie z nich zrezygnować: w imię szybciej rosnących włosów chyba warto?


 

Nie zapominaj o odżywce

Zdrowie włosów zależy w znacznie większym stopniu od odżywki niż od szamponu. To przecież logiczne: szampon jest na naszych włosach tylko przez chwilę, a odżywkę lub maskę nakładamy na dłuższy czas, prawda? Dlatego wybór odżywki do włosów jest bardzo istotny: warto sięgnąć po taką, która zawiera w składzie proteiny, na przykład odbudowującą włosy keratynę.


 

Przestań myć włosy (zbyt często)!

Zanim pomyślicie, że jesteśmy niespełna rozumu, wysłuchajcie nas do końca: choć w smutne poranki w komunikacji miejskiej można czasem odnieść zupełnie inne wrażenie, większość ludzi myje włosy zbyt często. A to nic dobrego: mycie, nawet delikatnym szamponem, nie tylko pozbawia włosy i skórę głowy naturalnej tłuszczowej warstwy ochronnej, ale też plącze czuprynę, co prowadzi do wyrywania włosów podczas ich rozczesywania.

Żaden z tych czynników nie wpływa pozytywnie na porost włosów! Na szczęście jest dobra wiadomość: większość fryzur można odzwyczaić od codziennego mycia na rzecz mycia co drugi, a może nawet co trzeci dzień. Jak? Po prostu przestając myć je codziennie: skóra głowy szybko się przystosuje do takiej zmiany! A w okresie przejściowym możesz do podratowania fryzury używać suchego szamponu.


 

Zaprzyjaźnij się ze szczotką

Zamiast męczyć włosy myciem, delikatnie i porządnie je szczotkuj: łagodny masaż pobudzi mikrokrążenie skóry głowy, a to przyspieszy porost włosów. Jednocześnie bardziej równomiernie rozprowadzisz sebum, co poprawi nawilżenie włosów na całej długości i pozytywnie wpłynie na ich ogólną kondycję.


 

Zadbaj o skórę głowy

Porost włosów zależy w znacznie większym stopniu od zdrowia skóry głowy i cebulek włosowych niż od kondycji włosów na długości. Dopieszczenie skóry głowy jest więc niezbędne: oprócz szczotkowania może pomóc masaż, najlepiej połączony z wcieraniem przyspieszającej porost włosów wcierki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.