Żel pod prysznic ma znaczenie

Polacy w ciągu ostatnich lat stali się spostrzegawczymi i świadomymi konsumentami, którzy często nad niską cenę, stawiają dobrą jakość kupowanych przez siebie produktów. Zamiast przetworzonej, napakowanej chemią żywności wybieramy tę ekologiczną i zdecydowanie zdrowszą. Wolimy wydać kilka złotych więcej na trwałą odzież dobrej jakości, niż kupić kilka tanich ciuchów, które z ledwością przetrzymają jeden sezon.

a
Nasza konsumencka świadomość dochodzi również do głosu, gdy decydujemy się na zakup kosmetyków. Coraz częściej przestajemy szaleńczo rzucać się na wyprzedaże i brać tylko to co tanie. Szczególnie tyczy się to produktów do makijażu i wszelkiego rodzaju kremów i żeli do mycia twarzy. Dbamy o to, żeby nawilżały skórę, redukowały zaczerwienienia i poprawiały jej elastyczność… Ale czy to jedyna skóra, o którą powinniśmy się troszczyć?

Często zapominamy o tym, jak ważne jest utrzymanie dobrej kondycji skóry całego ciała, nie tylko twarzy – inwestujemy w dobre kremy przeciwzmarszczkowe, żele antybakteryjne, gdy na ciało nakładamy zwykłe balsamy i myjemy je pierwszym lepszym żelem pod prysznic, którego zapach bardzo nam się spodobał. Warto pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego produktu do mycia ciała ma kolosalne znaczenie w pielęgnacji skóry. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę?

 a

Opakowanie to nie wszystko

Wybierając żel pod prysznic kierujemy się zazwyczaj czterema kryteriami – ceną, zapachem, konsystencją oraz opakowaniem. Często zapominamy jednak, że to co szczególnie świadczy o jakości żelu pod prysznic znajduje się w jego składzie. Choć niemalże każdy żel sprawi, że nasza skóra będzie przyjemnie pachnieć, a ciało poczuje się zrelaksowane, niektóre z nich zawierać mogą składniki, które niestety nie poprawią kondycji naszej skóry i co więcej – przyczynią się do nadmiernego jej wysuszania.

 

pol_pl_Matis-Reponse-Corps-Tonicite-Exfoliating-Body-Gel-15ml-W-Zel-do-ciala-64276_1

Matis Réponse Corps Tonicité Exfoliating Body Gel 15ml W Żel do ciała, cena 21,40 zł

 

Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate – te dwa skomplikowane terminy to nazwy składników, których obecność powinna od razu przekreślać w naszych oczach dany produkt. SLS-y to syntetyczne detergenty, które wysuszają skórę i nierzadko prowadzą do powstawania wyprysków.

Warto również zwrócić uwagę na zawartość parabenów – choć znacznie wydłużają żywotność produktów, mają zły wpływ na nasz organizm i mogą wywoływać alergie. Jeśli zależy nam na kondycji naszej skóry powinniśmy również przestać kierować się przy zakupie żelu jego przyjemnym zapachem i ładnym kolorem. Produkty o walorach zapachowych często zawierają sztuczne aromaty i barwniki, które mają zachęcić do kupna.

Jako świadomi konsumenci powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy wybierane przez nas produkty nie były testowane na zwierzętach – towary, które są przyjazne zwierzętom są też często lepsze dla naszej skóry, ponieważ tworzone są z naturalnych, ekologicznych składników.

 

 

pol_pl_Matis-Reponse-Corps-Tonicite-Exfoliating-Body-Gel-200ml-W-Zel-do-ciala-64277_1

Matis Réponse Corps Tonicité Exfoliating Body Gel 200ml W Żel do ciała, cena 134,40 zł

 

Dobrze dobrany do naszych potrzeb żel pod prysznic może sprawić, że nasza skóra na długie lata zachowa elastyczność i ładny, zdrowy kolor, dlatego też warto czasami zainwestować trochę więcej pieniędzy w produkt naprawdę wysokiej jakości, by przez wiele lat cieszyć się pięknym, młodym wyglądem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.