Podkreśl usta! Konturówki do ust

Twoje usta są nierówne, asymetryczne, a na dodatek małe? Użycie nawet najlepszej szminki nie załatwia sprawy? W takim razie przychodzimy na pomoc z… konturówkami!

a

Pozwól sobie na drobne poprawki

Która z nas nie marzy o pięknych, pełnych, wyraźnych ustach? Niestety, to, czego byśmy chciały, często różni się od tego, co widzimy w lustrze, czym obdarzyła nas natura. Ponoć nie należy jej poprawiać, ale czego się nie robi dla urody… A więc kupujemy konturówkę i postanawiamy nadać ustom idealny kształt. Wtedy okazuje się, że nie do końca potrafimy to zrobić. Podejdźmy więc do sprawy technicznie.

a

Nadaj im kształt!

Najpierw musisz zamazać nieco dotychczasowy kontur swoich ust. Wystarczy do tego odrobina podkładu czy korektora. Zamaluj nim usta, a przynajmniej kontur. Teraz, kiedy ich brzeg zlewa się z twarzą, możesz zabrać się za rysowanie konturówką.

Zacznij od górnej wargi, a dokładniej od jej środka. Narysuj kontur środka, pamiętając, aby nie przesadzić – za wysoko zaznaczony będzie wyglądał nienaturalnie, a końcowy efekt może być wręcz komiczny. Kiedy uporasz się już ze środkiem, skup się na brzegach. Najpierw narysuj jeden – zacznij od bardziej nierównego. Drugi wyrównaj tylko do tego, który już poprawiłaś.

 

 

pol_pl_Guerlain-The-Lip-Liner-0-35g-W-Konturowka-do-ust-45-Terre-De-Sienne-57399_1

Guerlain The Lip Liner. Konturówka do ust. Kupisz w perfumerii!

 

 

Jeśli masz za wąskie usta, konturówka jest właśnie po to, by odrobinę je przedłużyć. Kluczowe słowo to: odrobinę. Zasada ta sama, co w przypadku środka – jeśli nie chcesz wyglądać jak klaun, ale pięknie zaznaczyć wargi, zachowaj umiar. Nawet gdyby bardzo Cię kusiło. Z dolną wargą postępuj analogicznie.

a

Soczysta brzoskwinia czy krwista czerwień?

Nadeszła czas na zwieńczenie starań. Usta pokryj teraz szminką. Tutaj nasuwa się od razu kolejna ważna kwestia. Aby jednak nie pokazać światu, że podrasowałaś usta, koniecznie dobierz kolor szminki do koloru konturówki. Ważne, by zlewały się barwą. Inaczej może okazać się, że efekt jest sztuczny i wcale nie dodaje nam uroku.

Jeśli do tej pory nie używałaś wcale konturówek, na pewno znajdziesz coś dla siebie na naszej stronie. My polecamy m.in. tę od Yves Saint Laurent.

 

 

pol_pl_Yves-Saint-Laurent-Lip-Liner-1-11g-W-Konturowka-do-ust-odcien-14-56678_1

Yves Saint Laurent Lip Liner. Konturówka do ust. Kupisz w perfumerii!

a

Piękne usta bez interwencji chirurga? To możliwe! Przekonaj się!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.