Wschodnie rytuały piękna – relaksujące masaże

Kto z nas nie chciałby spędzić czasu w SPA? Zrelaksować się, odprężyć, zapomnieć o codziennych troskach? Prawdziwymi mistrzami w zakresie głębokiej relaksacji i odprężenia, a także osiągnięcia równowagi duszy i ciała, są Azjaci.

To własnie z Dalekiego Wschodu, zaczerpnęliśmy wiele rytuałów, które pozwalają się odprężyć, zrelaksować, ale przede wszystkim korzystnie wpływają na nasze ciało, skórę i samopoczucie. Dzięki nim czujemy się lepiej i wyglądamy lepiej. Możemy z nich korzystać w wielu polskich SPA.

Fenomen ludzkiego dotyku został odkryty już kilka tysięcy lat temu w krajach wschodnich. To własnie tam, powstawały liczne szkoły masażu. Każda z nich, posiadała swój niepowtarzalny charakter i stanowiła kolebkę manualnych technik, przynoszących harmonię i ukojenie.

Na przykład, indonezyjska szkoła masażu wyróżnia się holistycznym podejściem, a masaż odbiera się jako doświadczenie, przynoszące odnowę fizyczną i mentalną. Z kolei tajska szkoła, to bogate tradycje medyczne – znana Ayurveda, czy też medycyna chińska.
a

Masaż Balijski

Bardzo relaksacyjny masaż, który łączy elementy kilku technik azjatyckich, Ayurvedy, akupresury i charakterystycznego dla Bali odprężającego masażu, a także refleksoterapię i aromaterapię. Ruchy są głębokie, płynne i mocne, dzięki czemu szybko pozwalają osiągnąć stan błogiego odprężenia.

Podczas takiego masażu, odczuwany jest głęboki i silny ucisk akupresurowy, a także następujące po nim gładzenie, uciskanie, rozcieranie i rozciąganie skóry. Co bardzo ważne, podczas masażu stosuje się olejki eteryczne ( np. jaśminowy, różany), które mają za zadanie rozluźnienie i uspokojenie osoby masowanej. Nie może zabraknąć również odprężających dźwięków balijskiej muzyki.
a

fotolia.com, 102015042 | Autor: ninelutsk

fotolia.com, 102015042 | Autor: ninelutsk

a
Masaż Tajski

Masaż tajski narodził się 2500 lat temu, jako zabieg relaksacyjny i terapeutyczny zarazem, a oparty jest na założeniach medycyny  i filozofii indyjskiej – jogi i Ayurvedy. Pierwotnie stosowany przez tajskich mnichów, obecnie ma bardzo wielu zwolenników na całym świecie. Ten rodzaj masażu łączy w sobie techniki uciskowe (akupresura, refleksologia). Często towarzyszy mu technika medytacji.

Wykonuje się go na macie, rozłożonej na podłodze. Wszystko po to, aby wokół osoby masowanej była odpowiednia przestrzeń, na przechodzenie ponad nią. Przy tym masażu, nie używa się olejków i innych środków natłuszczających. Masaż polega na uciskaniu, rozciąganiu mięśni przy pomocy dłoni, stóp, kolan. Tajski masaż wycisza, uspokaja, wzmacnia odporność, reguluje pracę układu krwionośnego, limfatycznego, poprawia elastyczność i jędrność skóry.

a
Masaż gorącymi kamieniami

Znany już w starożytności masaż, opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Według niego, w naszym ciele znajdują się ośrodki energii, zwane czakrami. Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni, pozwala na lepszy przepływ energii, a kamienie pobudzają krążenie krwi i limfy w organizmie.

Tajemnica jego skuteczności tkwi w masowaniu specjalnych miejsc wzdłuż kręgosłupa i mózgu. Kamienie rozkładane są na ciele zgodnie z mapą czakr znajdujących się w ludzkim ciele. Kamienie zostają położone na miejscu czakry i przesunięte wzdłuż ich meridianów, co sprawia, że w organizmie dochodzi do odblokowania przepływu energii.
a

fotolia.com, 131583166 | Autor: YakobchukOlena

fotolia.com, 131583166 | Autor: YakobchukOlena

a
Masaż muszlami Lava Shells

To podróż po świecie piękna i relaksu. Muszle Lava Shells z wybrzeża Filipin, przywodzą na myśl gorącą plażę, która pozwala poczuć dotyk ciepła i naturalne właściwości minerałów wysuszonych alg i wodorostów. Muszle Lava są zbierane, a następnie oczyszczane i polerowane. Stanowią bogactwo węglanu wapnia, który uwalnia się podczas rozgrzania muszli i jest przyswajany przez skórę, co wspomaga procesy odnowy komórkowej.

Do tego masażu, często wykorzystuje się również olejki eteryczne, które jeszcze bardziej potęgują uczucie relaksu i odprężenia.

2 Dyskusja na temat
“Wschodnie rytuały piękna – relaksujące masaże”
  • Bardzo fajnie, że udało się także wspomnieć o refleksologii. Nie jest to co prawda zbyt popularna barnża, nie mniej bardzo zyskuje na popularności w ostatnich latach, wraz z rozwojem świadomoścu na temat medycyny naturalnej. Cieszę się, że udało mi się trafić na ten blog. Pozdrawiam serdecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.