Pielęgnacja włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych nie jest łatwa. Farbowane włosy są łamliwe i często osłabione, dlatego potrzebują odpowiedniego odżywienia, intensywnego nawilżenia i regeneracji. Wszystkie dostępne techniki farbowania włosów, zmieniają strukturę włosa.

Wysuszają, mogą powodować rozdwajanie się końcówek. Po wyjściu od fryzjera, chcemy jak najdłużej zachować odpowiednie nasycenie koloru i długotrwały blask, dlatego musimy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków do włosów farbowanych, które podtrzymają kolor, ale i zadbają o właściwy poziom nawilżenia oraz ochronę.

 

Mycie włosów farbowanych

Częste mycie może spowodować blaknięcie włosów i szybkie przesuszanie. Obowiązkowo po umyciu włosów zastosuj odpowiednią odżywkę, najlepiej z tej samej serii co szampon. Dzięki odżywce, włosy są lepiej nawilżone i łatwiej się je rozczesuje. Pamiętaj również o tym, aby myć włosy prawidłowo, to znaczy używać niewielkiej ilości szamponu, zawsze pienić go ponad skórą głowy i dokładnie spłukać.

 

pol_pl_Wella-SP-Color-Save-Shampoo-250ml-W-Szampon-do-wlosow-farbowanych-29497_1

Wella SP Color Save Shampoo – Szampon do włosów farbowanych, 33,40 zł

Suszenie i prostowanie

Nasza rada – ogranicz stosowanie suszarki i prostownicy. Niestety, ciepło pochodzące z urządzeń do stylizacji przyspiesza proces blaknięcia koloru i uszkadza strukturę włosa. Najlepiej, jeżeli pozwolisz włosom samodzielnie wyschnąć, ale jeżeli już musisz użyć suszarki, włącz chłodny nawiew powietrza.

 

Codzienna ochrona

Dobrze, jeżeli będziesz pamiętać o drobnych, codziennych czynnościach, za które Twoje włosy Ci podziękują. :) Staraj się chronić włosy przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Najlepszym sposobem jest używanie produktów do włosów z filtrem przeciwsłonecznym. Jest on obecny w wielu odżywkach i produktach do stylizacji. Na głowę zakładaj kapelusz.

Chlorowana woda w basenie, również może powodować przesuszenie włosów i blaknięcie koloru. Jeżeli decydujesz się na pływanie, nałóż na wilgotne włosy odżywkę, a po wyjściu z wody umyj włosy szamponem i nałóż nawilżającą odżywkę.

Używaj delikatnych akcesoriów do włosów. Dzięki nim, minimalizujesz ryzyko uszkodzenia podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacji.

 

pol_pl_Wella-Brilliance-Mask-Thick-Hair-500ml-W-Maska-do-wlosow-grubych-i-farbowanych-29261_1

Wella Brilliance Mask Thick Hair – Maska do włosów grubych i farbowanych, 51,40 zł

 

Odpowiednie kosmetyki

To najważniejszy element. Twoje włosy po farbowaniu potrzebują specjalnej pielęgnacji, dlatego przy wyborze odpowiednich kosmetyków – szamponu, odżywki – zatrzymamy się nieco dłużej.

Pamiętaj, aby szampon, kttóry wybierzesz, był szamponem przeznaczonym specjalnie do włosów farbowanych. Upewnij się, że nie zawiera siarczanów lub jedynie ich łagodne formy, takie jak sodium myreth sulfate lub sodium laureth sulfate.

Odżywka, powinna zawierać w swoim składzie proteiny. Włosy po farbowaniu charakteryzują się niedoborem białka, dlatego dostarczając im protein z pszenicy soi oraz keratynę, dostarczasz naturalnego czynnika nawilżającego, idealnego dla suchych włosów.

Pamiętaj, że specjalistyczne kosmetyki:

  • pielęgnują i przedłużają trwałość, blask i intensywność koloru. Uszczelniają włosy i zapobiegają wypłukiwaniu pigmentu.
  • zawieają ochronne filtry UV i formuły, które ochronią kolor przed blaknięciem i całe włosy przed matowieniem.
  • odżywiają od środka i dbają o prawidłowy poziom nawilżenia. Co więcej, posiadają właściwości wygładzające i nabłyszczające, poprawiając ogólną kondycję włosa.
    a
pol_pl_Collistar-Regenerating-Colour-Mask-200ml-W-Maska-do-wlosow-farbowanych-32279_1

Collistar Regenerating Colour Mask – Maska do włosów farbowanych, 42,70 zł

 

Produkty do włosów farbowanych, znajdziesz również w naszej internetowej perfumerii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.