Konturowanie. Na czym to polega?

Kobiety marzą o tym, by osiągnąć idealny kształt twarzy. Niektóre chciałyby ją wyszczuplić, inne wyostrzyć rysy, a części zależy na uwypukleniu kości policzkowych. W tym celu niejednokrotnie podchodzą do zabiegu konturowania. Oczywiście, najlepszy efekt można uzyskać, korzystając z pomocy profesjonalnej wizażystki, jednak używając sprawdzonych kosmetyków do twarzy, da się go osiągnąć również samodzielnie, podczas wykonywania codziennego makijażu.
 

Odpowiedni makijaż umożliwi perfekcyjne konturowanie

Konturowanie to nic innego jak modelowanie twarzy poprzez odpowiednie operowanie poszczególnymi kosmetykami. Wykorzystuje się do niego podkład, rozświetlacz, bronzer oraz korektor. W zależności od potrzeb, przy umiejętnym posłużeniu się poszczególnymi przyborami kosmetycznymi, można uzyskać optyczne złudzenie wyszczuplenia bądź zaokrąglenia twarzy, a także uwypuklenia jej niektórych cech.
 

pol_pl_Max-Factor-Colour-Adapt-Make-Up-34ml-W-Podklad-70-Natural-48829_1

Max Factor Colour Adapt Make-Up / 28,00 zł

 

Głównym zadaniem konturowania jest po prostu poprawienie symetrii twarzy oraz nadanie jej właściwej linii. Trzeba jedynie określić, co będzie najpotrzebniejsze w konkretnym przypadku i dobrać właściwe artykuły. Warto zapamiętać, że rozjaśnione fragmenty zostaną uwypuklone, a ciemne ukryte poprzez wykonany makijaż.
 

Profesjonalne kosmetyki, które można wykorzystać przy konturowaniu

Jeśli chce się stworzyć doskonałą stylizację poprzez konturowanie, warto korzystać z dobrych kosmetyków. Odpowiednio kryjący podkład, dostosowany do odcienia skóry, taki jak chociażby Max Factor Colour Adapt Make-Up, pomoże Ci zatuszować mankamenty oraz we właściwy sposób zaznaczyć kości policzkowe.

Z kolei profesjonalny korektor, na przykład Perfect Stay Concealer marki Astor zakryje te drobiazgi, którym nie podołał fluid. Dla uwypuklenia wybranych partii można natomiast użyć rozświetlacza Makeup Revolution London Ultra Pro, wybierając oczywiście właściwy kolor.
 

pol_pl_Makeup-Revolution-London-Ultra-Pro-Glow-Palette-20g-W-Rozswietlacz-72747_1

Makeup Revolution London Ultra Pro Glow Palette / 49,30 zł

Ile to trwa?

Przeprowadzenie skutecznego konturowania wcale nie musi być bardzo czasochłonne. Zwykle trwa od dziesięciu do dwudziestu minut, a wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak dużą wprawę uzyskasz przy jego wykonywaniu. Pamiętaj, by zawsze dążyć do perfekcji i nigdy nie poddawać się przy pierwszym niepowodzeniu. Im więcej bowiem razy wykonasz makijaż, tym lepszymi efektami będziesz mogła się pochwalić!

2 Dyskusja na temat
“Konturowanie. Na czym to polega?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.