Kremy CC. Czym się charakteryzują?

Nie tak dawno, rynek kosmetyków podbijały kremy BB, a dziś w sklepach dostępne są już kremy CC, a nawet DD. Czym się różnią od kremów BB i kto może je stosować?

 
Kremy BB – początek

Formuła kremów BB została stworzona już pół wieku temu. Wtedy to niemiecka dermatolog, opracowała krem korygujący Blemish Balm, przeznaczony dla osób po peelingu chemicznym. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i przeciwzapalnym, krem BB umożliwiał zrobienie makijażu tuszując jednocześnie ślady po zabiegu. Przyspieszał także regenerację skóry.

Dzisiejsze kremy BB różnią się od swojego pierwowzoru, ale ich formuła i działanie okazały się na tyle atrakcyjne, że w krótkim czasie usłyszeliśmy o kremie CC oraz DD. Inspiracją do powstania kremów BB i CC, okazały się produkty, które stosowano w Azji już od lat osiemdziesiątych!

 

Krem CC odpowiedzią na potrzeby skóry

Skrót CC można rozwinąć jako „Colour & Correct” czy też „Color & Care”. W każdym jednak przypadku chodzi o krem, który łączy właściwości pielęgnacyjne z funkcją podkładu i korektora. Ten typ kremu to kolejna generacja tak popularnych kremów BB, pokochanych przez Polki.
 

pol_pl_Biotherm-Skin-Best-CC-Cream-SPF25-30ml-W-Krem-do-twarzy-CC-Light-55718_1

Biotherm Skin Best CC Cream / 97,10 zł


 
Krem CC przeznaczony jest do korygowania, matowania i ukrywania wszelkich niedoskonałości skóry, takich jak zmiany trądzikowe, zaczerwienienia czy popękane naczynka. Dlatego też, cechuje się o wiele większymi właściwościami kryjącymi niż jego poprzednik, krem BB. Skład kremu CC wciąż opiera się na połączeniu kremu z podkładem.

Krem CC charakteryzuje się lekką formułą, bardzo łagodną dla cery, łagodniejszą niż w przypadku kremu BB. Mogą go używać osoby borykające się ze skórą z problemami, czyli posiadaczki cery naczynkowej, tłustej, wrażliwej, trądzikowej.

 

Co zawiera krem CC?

Ze względu na swoja wielozadaniowość, połączenie nawilżenia, pielęgnacji i ochrony UV, kremy CC zawierają bogaty skład:

  • witaminy
  • kolagen
  • filtry przeciwsłoneczne
  • cząsteczki matujące
  • mineralne pigmenty

 

pol_pl_Max-Factor-CC-Colour-Correcting-Cream-SPF10-30ml-W-Krem-do-twarzy-CC-60-Medium-36380_1

Max Factor CC Colour Correcting Cream / 10,50 zł

 

Który krem CC wybrać?

Na rynku znajdziemy ogromny wybór kremów CC. Panujący trend na naturalność i połączenie pielęgnacji z ochroną zyskuje coraz większą liczbę zwolenniczek, dlatego i największe koncerny wprowadzają do swojej oferty kremy CC.

Wszystko zależy od kwoty, jaką dysponujesz, a może i Twoich sympatii dotyczących konkretnej marki. Dla jednych idealny będzie kosmetyk X, dla innych Y.  Jeżeli oczekujemy od kosmetyku łagodności, szybkiego działania, niezawodności i wielozadaniowości, kremy CC z pewnością odpowiedzą na te potrzeby.

Znajdziesz je również w naszej perfumerii!

 

pol_pl_BOURJOIS-Paris-123-Perfect-CC-Cream-30ml-W-Krem-do-twarzy-CC-31-Ivory-49209_1

BOURJOIS Paris 123 Perfect CC Cream / 30,80 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.