Baza pod cienie – dlaczego powinnaś jej używać?

Makijaż jest nieodłącznym elementem codziennego wyglądu wielu kobiet. Niestety, czasami zdarza się, że nieumiejętne nakładanie kosmetyków oraz brak odpowiedniej wiedzy sprawia, że makijaż nie wygląda estetycznie, lub też zaczyna rozmazywać się po krótkim czasie od jego nałożenia. Warto więc zawczasu przyswoić pewną wiedzę, by w przyszłości uniknąć niektórych wpadek.

Jednym z najczęściej spotykanych błędów w sztuce makijażu jest zły dobór bazy, lub też jej całkowity brak. Wiele kobiet bagatelizuje jej działanie twierdząc, że jest to kosmetyk całkowicie zbędny. Myślenie to jest błędne, ponieważ dobra baza pod cienie potrafi zdziałać cuda. To właśnie dzięki niej makijaż wygląda świetnie nie tylko chwilę po nałożeniu, ale również po wielu godzinach.

pol_pl_Laura-Mercier-Eye-Basics-5-1g-W-Baza-pod-cienie-Cotton-74591_1

Laura Mercier Eye Basics / 101, 40 zł

 

Jak działa baza pod cienie?

Baza pod cienie spełnia również rolę delikatnego korektora, który wygładza powieki. Przyczynia się do powstawania jednolitego, estetycznego koloru, dzięki czemu żyłki na powiece czy też różnego rodzaju przebarwienia pozostają niewidoczne.

Co więcej, dzięki odpowiedniej bazie mamy możliwość równomiernego nałożenia cieni, które wręcz „wtapiają” się w skórę, przez co makijaż wygląda lepiej i jest on w stanie wytrzymać nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Używając bazy unikamy również powstawania nieestetycznych grudek po pewnym czasie.

pol_pl_Lumene-Beauty-Base-Eyeshadow-Primer-5ml-W-Baza-pod-cienie-58148_1

Lumene Beauty Base Eyeshadow Primer / 18,60 zł

 

Aplikacja? To proste!

Warto również wspomnieć, że sama czynność nakładania bazy pod cienie nie jest trudna i nie powinna sprawić problemów nawet tym osobom, które dopiero zgłębiają sztukę makijażu. Wystarczy bowiem przy użyciu specjalnego aplikatora lub też palca nałożyć niewielką ilość produktu na powiekę i delikatnie ją rozetrzeć. Bazę można nakładać w miejscu znajdującym się między okiem a brwią, jak również pod samym okiem. Po jej nałożeniu należy odczekać krótką chwilę, by kosmetyk wyschnął, a następnie możemy zacząć nakładać cienie.

pol_pl_Clarins-Instant-Light-Eye-Perfecting-Base-10ml-W-Baza-pod-cienie-odcien-0-54066_1

Clarins Instant Light Eye Perfecting Base / 67,30 zł

Baza pod cienie posiada wiele zalet, dlatego też warto, by znalazła się ona w wyposażeniu każdej kosmetyczki. Nie tylko poprawia wygląd cieni, ale również przedłuża trwałość makijażu, co dla wielu kobiet ma ogromne znaczenie. Ich niewielka cena oraz szereg zalet sprawiają, że na ich zakup decyduje się coraz więcej kobiet pragnących, by ich makijaż wyglądał profesjonalnie i perfekcyjnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.