Jak czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu są niezbędnym elementem do wykonania idealnego make-upu. Niestety, po każdym ich użyciu, pokrywają się one warstwą brudu, bakterii, łoju, jak i resztkami pudru, bronzera, czy też cienia do powiek.

Wykorzystywanie nieumytych pędzli nie jest rozsądnym wyjściem, ponieważ może prowadzić to do występowania uczuleń oraz podrażnień. Dlatego też warto zawczasu dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie je czyścić.
 

Jak czyścić skutecznie i szybko?

Większość kobiet posiada wiele akcesoriów do makijażu, jednakże nie każda dba o odpowiednią ich czystość. Sposobów na skuteczne czyszczenie pędzli jest wiele i nie potrzeba dużych nakładów finansowych, by odpowiednio o nie zadbać. Najpopularniejszą i zarazem najprostszą metodą jest mycie pędzli w ciepłej wodzie, wykorzystując do tego mydło w płynie. Warto jednak wiedzieć, że sam sposób trzymania pędzla jest podczas wykonywania tej czynności niezwykle istotny.
 

hakuro-brushes-h100-pedzel-do-makijazu-dla-kobiet-1-szt-124920

HAKURO BRUSHES H100 / 44,16 zł

 

Ważne jest, by pod wodą znajdowało się wyłącznie samo włosie pędzla. Oznacza to, że nigdy nie należy zamaczać miejsca w którym skuwka styka się z trzonem pędzla. W efekcie może prowadzić to do poluzowania trzonka lub też rozklejenia się pędzla, który w takiej sytuacji będzie nadawał się do wyrzucenia.
 

Płyny dezynfekujące

Część kobiet decyduje się na wykorzystywanie specjalnych płynów dezynfekujących, które skutecznie usuwają bakterie oraz brud z włosia. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, iż gwarantuje nie tylko czyszczenie pędzla, ale również – jak sama nazwa wskazuje – jego dezynfekcję. Czyszczenie tą metodą jest równie szybkie, jak w przypadku wykorzystywania wody z mydłem, jednak w tym przypadku otrzymujemy dodatkowo gwarancję, iż włosie zostało odpowiednio odkażone.

Płyny te są nieodłącznym atrybutem profesjonalnych wizażystek oraz salonów kosmetycznych, w których to akcesoria do makijażu codziennie mają kontakt z wieloma osobami.
 

artdeco-brushes-blusher-brush-pedzel-do-makijazu-dla-kobiet-1-szt-188377

ARTDECO BRUSHES BLUSHER BRUSH / 32,62 zł

 

Jak często myć pędzle?

Część kobiet zastanawia się także, jak często myć pędzle do makijażu. Kwestia ta jest uzależniona przede wszystkim od ich przeznaczenia. W przypadku pędzli, którymi nakładane są produkty mokre, takie jak podkłady, czy korektory, zaleca się ich codzienną pielęgnację.

W pozostałościach takich tłustych kosmetyków, najszybciej rozwijają się bakterie, a co więcej – już po jednym użyciu mokry kosmetyk zasycha, co prowadzi do sklejania włosia, uniemożliwiającego ponowne użycie pędzla. Kwestia ta dotyczy także mniejszych pędzelków do nakładania eyelinera, czy też gąbeczek do fluidu. W przypadku pędzli wykorzystywanych do nakładania kosmetyków sypkich, takich jak cienie do powiek, bez obaw można czyścić je raz na 1-2 miesiące.

 

real-techniques-brushes-duo-fiber-collection-zestaw-dla-kobiet-pedzelek-do-makijazu-twarzy-pedzelek-do-makijazu-oczu-pedzelek-do-konturowania-146662

REAL TECHNIQUES BRUSHES DUO-FIBER COLLECTION / 106,87 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.