Dlaczego warto stosować sól do kąpieli?

Po długim i stresującym dniu każdy z nas marzy o przyjemnej i relaksującej kąpieli. Dobrze byłoby również, by kąpiel ta była jednocześnie dobra dla skóry. Dlatego też warto mieć na swojej półce choć jedno opakowanie pachnącej soli do kąpieli.
 

Co kryje sól?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sól morska, taka jak ta pochodząca np. od The Body Shop, zawiera prawie 40 minerałów oraz mikroelementów, takich jak żelazo, magnez, wapń, miedź, potas, krzem, czy też jod. To właśnie dzięki nim wzmacnia i ujędrnia skórę, a stosowana regularnie działa antycellulitowo oraz wyszczuplająco. Co równie ważne, przeciwdziała nadmiernemu wysuszaniu się skóry, a przez wzgląd na poprawę mikrokrążenia w komórkach organizmu, przyczynia się do jej szybkiej regeneracji.
 

the-body-shop-spa-of-the-world-sol-do-kapieli-dla-kobiet-250-g-152759

THE BODY SHOP SPA OF THE WORLD / 68,81 zł

 

Himalajska czy z Morza Śródziemnego?

Na rynku dostać można wiele soli do kąpieli, spośród których wyróżnia się:

  • Sól z Morza Śródziemnego – gruba sól, wysoko mineralizowana, występująca w kolorze białym
  • Sól himalajską – charakteryzuje się delikatnie różowym kolorem. Wykorzystywana szczególnie chętnie podczas leczenia cellulitu oraz leczenia podrażnień skórnych
  • Sól z Morza Martwego – stosowana w przypadku wielu różnych dolegliwości. Podobnie, jak sól pochodząca z Morza Martwego, ta również występuje w kolorze białym
  • Sól z morza Bali – cechuje ją jasnoszary odcień oraz delikatnie porowata powierzchnia. Bardzo dobrze pochłania różnego rodzaju zapachy

Sole do kąpieli mogą występować w postaci drobnych lub też nieco grubszych drobin. Znaczna część z nich bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie, dlatego też nie musimy się martwić o to, że grube ziarna porysują powierzchnię wanny. Ich wybór jest rzeczą indywidualną, która zależy od naszych osobistych preferencji. Warto również zaznaczyć, iż drobną sól można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko podczas kąpieli, ale także w formie delikatnego peelingu do ciała. Wystarczy wymieszać ją z niewielką ilością olejku do pielęgnacji ciała, wetrzeć w skórę, a następnie spłukać.
 

sefiros-original-dead-sea-vanilla-sol-do-kapieli-dla-kobiet-500-g-123300

SEFIROS ORIGINAL DEAD SEA VANILLA / 23,56 zł

 

Odpręż się!

Korzyści wynikających ze stosowania soli do kąpieli jest wiele. Działają one nie tylko odprężająco, ale przyczyniają się też do polepszenia stanu skóry. Sól morska doskonale wygładza skórę, usuwając z jej powierzchni wszystkie martwe komórki. Zawarte w niej minerały wzmacniają skórę, a regularne kąpiele mają właściwości antycellulitowe.

Wykorzystywanie soli podczas kąpieli jest także doskonałym sposobem na leczenie różnego rodzaju podrażnień, jak również chorób takich jak wysypki oraz wypryski. Co więcej, substancje w niej zawarte przyczyniają się do polepszenia krążenia, niwelują sztywność mięśni, jak również objawy zapalenia stawów.

Dlatego też przynajmniej raz w tygodniu dobrze jest zafundować sobie kąpiel z dodatkiem soli morskiej. To prosty, a przy tym niedrogi sposób, by móc cieszyć się doskonałą kondycją skóry.

1 Dyskusja na temat “Dlaczego warto stosować sól do kąpieli?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.