Drzewo sandałowe w perfumach 

Olejek sandałowy wytwarzany jest w procesie destylacji parą wodną niewielkich kawałków drewna pochodzących z drzewa sandałowego. Najchętniej wykorzystywane do tego procesu są minimum 30-40 letnie fragmenty drzewa, ponieważ im są starsze, tym uzyskiwany aromat jest intensywniejszy.

Drzewo sandałowe posiada przyjemny, charakterystyczny zapach, dlatego też jest tak często występującym składnikiem wysokiej klasy perfum.
 

Zapach bogów

Drzewo sandałowe znane jest już od tysiącleci i w przeszłości było otaczane czcią w wielu kulturach. Współcześnie w hinduizmie uważane jest za obiekt święty, dlatego też jest ono stosowane w wielu rytuałach religijnych. W obrządkach Indii roślina ta wykorzystywana jest m.in. w formie dekoracji podczas różnego rodzaju uroczystości, takich jak śluby, czy urodziny, lub też w formie ofiary dla bogów.
 

etro-ambra-woda-toaletowa-50-ml-73517

ETRO AMBRA. Woda toaletowa / 209,35 zł


 

Zapach, który relaksuje

Aromat drzewa sandałowego cechuje się właściwościami relaksacyjnymi, które poprawiają jednocześnie jakość snu. Polecany jest on również w formie afrodyzjaku. Olejek sandałowy jest równie chętnie stosowany w kosmetyce, szczególnie w przypadku skóry zniszczonej, suchej oraz wrażliwej, a wszystko to przez fakt, iż nie jest on toksyczny oraz nie wywołuje żadnych podrażnień.
 

dermacol-sandalwood-mandarin-woda-perfumowana-50-ml-149150

DERMACOL SANDALWOOD & MANDARIN. Woda perfumowana / 150,46 zł

 

Zapach, który wycisza

Warto również wiedzieć, że drzewo sandałowe jest korzystne podczas medytowania – skutecznie wycisza i pozwala skupić umysł, pobudzając jednocześnie inteligencję oraz zwiększając samoświadomość.

Aromatyczne właściwości olejku wytwarzanego z drzewa sandałowego znane są od setek lat i to właśnie dlatego tak chętnie wykorzystuje się go podczas produkcji perfum, wód toaletowych oraz różnego rodzaju środków zapachowych.

Doskonale niweluje on nieprzyjemny zapach potu, dlatego też stosuje się go w kosmetykach odświeżających ciało. Właściwości olejku pozwalają również na redukcję stresu, lęku oraz stanu niepokoju. Jego zapach tworzy niepowtarzalny nastrój, poprawiając jednocześnie koncentrację oraz wzmagając chęć do działania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.