Skuteczna pielęgnacja skóry zimą

Zima to bez wątpienia trudny czas dla naszej skóry. Wszechobecny chłód, mróz, jak również przebywanie w ogrzewanych kaloryferami pomieszczeniach mogą w znacznym stopniu pogorszyć jej kondycję. Jak więc o nią dbać, by była ona dobrze nawilżona, zdrowa oraz piękna?
 

Zimowy problem – cera sucha, szara, szorstka

Częste przebywanie na mrozie powoduje zmniejszanie się ukrwienia skóry, a co za tym idzie – jej dotlenienia. Kwestia ta ma ogromny wpływ na jej wygląd, dlatego też wiele osób podczas tej najchłodniejszej pory roku skarży się na suchą i szarą cerę. Nie bez znaczenia oddziaływanie centralnego ogrzewania, które nie tylko odwadnia, ale także uwrażliwia skórę.

Warto wiedzieć, że w przypadku temperatur niższych niż 8 st. C nasze gruczoły produkują o wiele mniejszą ilość potu oraz sebum. Wówczas wilgoć o wiele szybciej zaczyna parować z naskórka przez co ulega on dwukrotnie szybszemu odwodnieniu niż ma to miejsce wiosną lub latem. W efekcie otrzymujemy łuszczącą się, szorstką i często swędzącą skórę.

Mroźne powietrze wysuszające naszą skórę powoduje, że dotychczas używane kosmetyki mogą okazać się nieskuteczne. Brak odpowiedniej równowagi w warstwach hydrolipidowych skóry sprawia, że cera staje się o wiele bardziej podatna na występowanie trądziku, łuszczycy, alergii skórnych, czy też nieprzyjemnego pękania.
 

diet-esthetic-himalayan-goji-krem-do-twarzy-na-dzien-dla-kobiet-50-ml-191172

DIET ESTHETIC HIMALAYAN GOJI. Krem do twarzy na dzień dla kobiet / 52,18 zł

 

Nawilżaj i natłuszczaj

By móc w możliwie jak największym stopniu zniwelować niekorzystny wpływ mrozu na skórę warto już zawczasu ograniczyć długie kąpiele w gorącej wodzie, a tuż po nich nakładać balsamy natłuszczające Nie bez znaczenia się także same kosmetyki, które powinny zawierać lipidy skutecznie chroniące przed nadmierną utratą wilgoci.

Kupując więc kremy podczas trwania zimy należy wybierać te, które są tłuste – pomogą one odbudować barierę lipidową, jak również utrzymać równowagę wodno-tłuszczową. Zmniejszają one utratę ciepła oraz wody, podobnie, jak oleje roślinne. Część z nich zawiera witaminę A, silikon, woski oraz wazelinę, które są pożądane podczas tej najmroźniejszej pory roku.

Olejki sprawdzą się także w przypadku kąpieli. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które nawilżają skórę, a przy tym pięknie pachną, sprawiając, że kąpiel staje się jeszcze większą przyjemnością.
 

Witaminy A,C, K, arnika i kasztanowiec

Wpływ niskiej temperatury jest odczuwalny szczególnie przez naczynia krwionośne, dlatego też dobrym pomysłem będzie zakup produktów wzbogaconych o witaminę C, K, arnikę, rutynę, kasztanowiec, czy też krzem.

Warto zaopatrzyć się również w kosmetyki z filtrem UV, o których nie powinniśmy zapominać również zimą. Światło słoneczne, które odbija się od śniegu jest bardzo intensywne, co może mieć negatywny wpływ na naszą skórę.
 

clinique-superdefense-krem-na-noc-dla-kobiet-50-ml-159966

CLINIQUE SUPERDEFENSE. Nawilżający krem do twarzy na noc dla kobiet / 171,17 zł


 

Nawadniaj skórę od środka

Poza samymi kosmetykami, należy także pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów (najlepiej wody mineralnej niegazowanej), odpowiedniej diecie, bogatej w warzywa i owoce, jak również nawilżaniu pomieszczeń, w których przebywamy każdego dnia, przy użyciu specjalnych urządzeń, których współcześnie na rynku nie brakuje.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.