Jak wyczyścić beauty blender?

Istnieje wiele sposobów na nakładanie podkładu, jednak niewiele z nich tworzy naturalny efekt, nieprzypominający nieestetycznej maski. Jednym z nich jest niewielka gąbeczka, która jakiś czas temu zrewolucjonizowała świat make-upu, czyli beauty blender.

Gadżet ten podbił serca wielu kobiet i nic dziwnego, ponieważ umożliwia równomierne nałożenie podkładu. Jednak nie jest on całkowicie pozbawiony wad. Beauty blender to gąbeczka, a co za tym idzie – jest ona bardzo chłonna. Zapewne każda jej użytkowniczka nieraz zastanawiała się, jak odpowiednio ją wyczyścić, kiedy zwykła woda nie przynosi odpowiedniego efektu?
 

Czyszczenie mydłem

Do najprostszych i najtańszych metod zaliczyć można czyszczenie mydłem, choć nie zawsze przynosi ono odpowiednie rezultaty. Warto więc sięgać po produkty, które dobrze się pienią, ponieważ wytwarzana piana wnika w strukturę gąbeczki, skuteczniej usuwając zabrudzenia znajdujące się w jej głębi. Należy jednak pamiętać, że częste mycie w gorącej wodzie może przyczynić się do tego, że nasz gadżet utraci swoją miękkość oraz gładką fakturę.

Część osób decyduje się także na namydlenie beauty blendera i pozostawienie go w takim stanie na kilka minut, a następnie spłukanie obficie letnią wodą.
 

Sposób na płyn dwufazowy

Poszukując sposobów na dokładne wyczyszczenie gąbeczki, warto wziąć pod uwagę płyn dwufazowy. Posiada on zarówno warstwę myjącą, jak i warstwę oleistą, dlatego też może efektywnie pozbywać się wszelkiego brudu, który się w niej znajduje. Sam sposób czyszczenia nie jest skomplikowany – wystarczy bowiem wstrząsnąć produkt, wylać niewielką jego ilość na dłoń, nasączyć nim nasz beauty blender, a następnie przemyć pod bieżącą wodą z użyciem mydła.
 

sefiros-make-up-blender-aplikator-dla-kobiet-1-szt-odcien-black-135077

SEFIROS MAKE-UP BLENDER. Aplikatory dla kobiet / 21,46 zł


 

A może oliwa i płyn do naczyń?

Innym, domowym sposobem, nie wymagającym nabywania specjalnych specyfików, jest czyszczenie gąbeczki przy użyciu oliwy oraz płynu do mycia naczyń. (Sposób ten wykorzystywany jest również w przypadku mycia bardzo mocno zabrudzonych pędzli). W tym przypadku mieszamy niewielką ilość oliwy z odrobiną płynu do mycia naczyń. Taką miksturę wcieramy w beauty blender, a następnie dokładnie wypłukujemy przy użyciu letniej wody.
 

Delikatny szampon

Beauty blender można czyścić również przy użyciu delikatnych szamponów do włosów. Należy jednak tu zaznaczyć, że część z nich nie będzie w stanie usunąć mocno kryjących i trwałych podkładów, natomiast powinny poradzić sobie w przypadku pudrów mineralnych oraz kremów BB. W nieco trudniejszych przypadkach część kobiet decyduje się na użycie olejków połączonych z mydełkami bez sls’ów.

Niezależnie od techniki czyszczenia beauty blenderów, należy pamiętać, by podczas tej czynności nie używać gorącej wody, ponieważ ma ona negatywny wpływ zarówno na samą strukturę gąbki, jak również jej włókno, przez co może szybko się zniszczyć. Dlatego też po jej zamoczeniu i użyciu wybranego specyfiku należy delikatnie masować brudne miejsca, jednocześnie wyciskając zabrudzenia. Po całym procesie wystarczy spłukać gąbkę chłodną lub letnią wodą i zostawić ją do całkowitego wysuszenia w przewiewnym miejscu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz