Kultowe męskie zapachy

Wybór odpowiednich perfum nie jest łatwym zadaniem, o czym niejednokrotnie wspominaliśmy na naszym blogu. Zapach, którego używamy, nie może być przypadkowy – musi on pozostawać w zgodzie z naszą osobowością i powinien współgrać z naszym temperamentem. Mimo to, istnieją pewne marki, które uznawane są wręcz za klasyczne, a proponowane przez nie aromaty – za kultowe i uniwersalne. Sprawdźmy więc, jakie męskie perfumy cieszą się największym uznaniem, zachowując jednocześnie unikatowość i oryginalność kompozycji.

Calvin Klein, Christian Dior, Jean Paul Gaultier – większość z nas doskonale kojarzy te nazwiska, głównie za sprawą luksusowych produktów, które są nimi sygnowane. Do wspomnianych produktów niewątpliwie należą perfumy, o których już teraz można powiedzieć, że nigdy się nie zestarzeją i zawsze będą pożądane. Warto więc bardziej się na nich skupić i umieścić je w jednym zestawieniu, będącym podręczną listą pomocnych wskazówek.
 

1. Jean Paul Gaultier Le Male

Jean-Paul Gaultier to człowiek-orkiestra, który niewątpliwie lubi wszystko, co ładne, estetyczne, ale jednocześnie niebanalne i odrobinę figlarne. Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku zajmuje się on projektowaniem mody (entuzjastą jego talentu był sam Pierre Cardin, który zaproponował mu posadę asystenta), a także muzyką i kostiumografią filmową.

W 1993 roku Gaultier stworzył zaś damski zapach „Jean Paul Gaultier Classique”, sprzedawany w charakterystycznym flakonie, imitującym żeński korpus ubrany w zmysłowy gorset. Perfum ten szybko zyskał na popularności, a w 1996 roku światło dzienne ujrzał jego męski odpowiednik – „Jean Paul Gaultier Le Male”. Woń, zamknięta w buteleczce, przypominającej tułów umięśnionego mężczyzny, zachwyciła niemal wszystkich i uwodzi do dziś, kojarząc się z siłą, odwagą i elegancją.
 

jean-paul-gaultier-le-male-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-40-ml-202360

JEAN PAUL GAULTIER LE MALE. Woda toaletowa dla mężczyzn / 122,73 zł

 

2. Calvin Klein Eternity

Calvin Klein zajmuje się przede wszystkim projektowaniem ubrań, ale swoim nazwiskiem sygnuje również prestiżowe linie zegarków, biżuterii i perfum. „Calvin Klein Eternity” to jeden z jego najsłynniejszych zapachów, choć pierwotnie funkcjonował jedynie w wersji dla kobiet. Męski odpowiednik tego aromatu pojawił się w 1990 roku i koniecznie trzeba zaznaczyć, że po prawie trzydziestu latach nadal cieszy się niesamowitym powodzeniem.

Bazą perfum jest połączenie lawendy i cytrusów, dlatego są one bardzo rześkie i odświeżające. Produkt idealny dla wszystkich, którzy chcą zachować balans między subtelnością, a ekstrawagancją i wyrafinowaniem.
 

calvin-klein-eternity-for-men-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-50-ml-162229

CALVIN KLEIN ETERNITY FOR MEN. Woda toaletowa dla mężczyzn / 84,90 zł


 

3. Christian Dior Fahrenheit

Christian Dior jest twórcą jednego z najbardziej znanych i cenionych domów mody, którego właścicielem jest obecnie Bernard Arnault. Artysta projektował nie tylko wykwintne kreacje, ale także imponujące kostiumy filmowe, za które w 1953 roku nominowany był do Oscara. Stworzył również jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich zapachów, od 1988 roku utożsamiany z elegancją, ciepłem i tajemniczą, enigmatyczną osobowością. Perfum ten przypadnie do gustu głównie tym mężczyznom, którzy preferują bardziej delikatne, świeże aromaty.
 

christian-dior-fahrenheit-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-50-ml-201976

CHRISTIAN DIOR FAHRENHEIT. Woda toaletowa dla mężczyzn / 229,28 zł


 
Wymieniliśmy dziś zaledwie trzy marki, ale tworzą one swoisty elementarz męskich zapachów, które z pewnością warto sprawdzić. Nie zapominajmy jednak, że produktów, zasługujących na uwagę, jest o wiele więcej – znaleźć je można na przykład na naszej stronie internetowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.