Modne kolory włosów 2018

Początek roku to dobry moment, aby przyjrzeć się przewidywanym trendom i z wyprzedzeniem zaplanować styl, którym chcemy imponować w ciągu najbliższych jedenastu miesięcy. Do tej pory skupialiśmy się zazwyczaj na perfumach, jednak nie tylko one dodają nam elegancji i wdzięku – według niektórych, podstawą jest fryzura.

Wiele kobiet farbuje włosy, aby dopasować fryzurę do rodzaju cery, podkreślić ulubiony kolor ubrań, czy też biżuterii, albo – chcąc po prostu coś zmienić. Należy jednak wiedzieć, jakie barwy są obecnie na czasie, by wybrać odcień, który będzie ciekawy, a jednocześnie nie będzie wyróżniał się swoją intensywnością. Idealna fryzura powinna przyciągać uwagę i imponować pomysłem – jeśli zaś spotykamy się głównie ze zdziwieniem, możemy być pewne, że coś poszło niezgodnie z planem. Dziś podpowiemy więc, w jakie kolory warto inwestować, aby uniknąć wpadki i spotkać się przede wszystkim z podziwem.
 

1. Naturalne odcienie

Ta wiadomość z pewnością ucieszy te kobiety, które nie przepadają za eksperymentami i nie lubią odważnych fryzur – w 2018 roku królowały będą naturalne odcienie. Modny będzie więc „stłumiony” blond, a także jasny brąz. Co ciekawe, obie te barwy będą ze sobą doskonale współgrały, tworząc różnego warianty, na przykład ombre (cieniowanie włosów) i sombre (rozjaśnianie).
 

2. Bronde

Bronde to kolejna hybryda, będąca konsekwencją opisanego powyżej trendu. Jak łatwo się domyślić, jest to zestawienie blondu i brązu, jednak w wydaniu bardziej skłaniającym się w stronę jasnej, delikatnej, stonowanej barwy. Pamiętajmy, że w tym roku prym wiodły będą przede wszystkim ciepłe odcienie, zdecydowanie nieinwazyjne.
 

3. Ronze

I jeszcze jedno ciekawe połączenie, tym razem brązu z rudością, na dodatek różnego stopnia – od marchewkowego rudego, poprzez miedziany, na karmelowym kończąc. Rozwiązanie to jest niezwykle ciekawe i na pewno sprawi, że naturalna barwa zostanie ciekawie „podkręcona” – będzie ona bardziej wyraźna, a przy tym niekoniecznie krzykliwa.
 

4. Pastele

Wbrew pozorom, pastele wcale nie wyszły z mody! Trzeba jednak zaznaczyć, że odchodzi się już od mocnych akcentów na rzecz zdecydowanie bardziej subtelnych odcieni. Mimo to, tego typu barwy pasują głównie do silnych, pewnych siebie osobowości – także tych, które lubią eksperymentować z mocnym, niekonwencjonalnym makijażem.

W tym roku warto postawić na naturalność, ciepło i łagodne motywy. Nie znaczy to jednak, że finezyjne, kreatywne fryzury odeszły w zapomnienie – kobiety, uwielbiające testować odważne rozwiązania również będą miały w czym wybierać. Trzeba bowiem pamiętać, że to, co jest najistotniejsze, to pozostanie w zgodzie z samą sobą – warto wybrać taką barwę, w której będziemy czuć się swobodnie i komfortowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.