Zabiegi kosmetyczne, które powinnaś wykonywać zimą

Okres zimy to szczególnie trudny czas dla naszej skóry. Mróz, ostry wiatr, a także przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach nie pozostają bez wpływu na stan naszej cery. Nie zapominajmy jednak, że to właśnie długie zimowe miesiące to doskonały moment na wykonanie wielu zabiegów kosmetycznych, których przeprowadzenie latem mogłoby być niebezpieczne dla naszej skóry. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonywać zimą?

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najtrwalsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. To właśnie zimą zaleca się przeprowadzanie tego typu zabiegów, ze względu na to, że skóra, która będzie depilowana nie może być opalona. Co więcej, nie powinniśmy jej wystawiać na słońce przez kolejne dwa tygodnie po zabiegu.

Pamiętajmy także, że zabieg depilacji laserowej, by trwale usunąć wszystkie włoski, musi zostać powtórzony co najmniej 3-4 razy, w zależności od koloru skóry i włosków, w odstępach co 4-9 tygodni. Dlatego warto zarezerwować sobie na niego czas jesienią i zimą, by nasze ciało było gotowe, gdy nadejdą ciepłe dni!

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, czyli zabieg mechanicznego usuwania martwego naskórka, ma za zadanie wygładzać i regenerować cerę, a także poprawić jej elastyczność i wyrównać koloryt. Zabieg ten jest szczególnie polecany tym z nas, które mają problem z przebarwieniami, bliznami lub trądzikiem, jednak taki zabieg nadaje się niemalże do każdej cery.

Podobnie, jak w przypadku depilacji laserowej, mikrodermabrazja najlepsze efekty daje wykonywana w seriach (od 6 do 10 zabiegów) z odstępem kilku tygodni między zabiegami. W zależności od rodzaju cery możemy zdecydować się na mikrodermabrazję korundową, diamentową lub tlenową.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to zabieg, który najbezpieczniej wykonać w salonie kosmetycznym. Wykonuje się go za pomocą kwasów, których właściwości dobierane są do rodzaju cery. Do tego typu zabiegu najczęściej wykorzystuje się kwasy takie jak migdałowy, glikolowy i salicylowy.

Zabieg peelingu chemicznego doskonale sprawdza się w usuwaniu przebarwień, blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek czy piegów, a idealną porą do jego wykonywania jest właśnie zima. Dlaczego?

Nałożony na skórę twarzy kwas powoduje, że w ciągu następnych kilku dni martwy naskórek złuszcza się, odsłaniając młodą skórę, która jest jeszcze bardziej niż zwykle wrażliwa na promieniowanie słoneczne i skłonna do przebarwień. Dlatego nawet zimą po tego typu zabiegach warto stosować krem z wysokim filtrem, a także pamiętać, że mróz i wiatr również mogą podrażnić cerę.

Zabiegi z użyciem lasera

Oprócz depilacji, zima to doskonały czas na przeprowadzenie innych zabiegów z użyciem lasera. Należy do nich także laserowe zamykanie naczynek, czyli tak zwanych pajączków. Zabieg ten najlepiej przeprowadzać zimą, bo przez kolejne cztery tygodnie należy unikać promieni słonecznych i opalania.

Do tego typu zabiegów należy także rewitalizacja zmęczonej skóry, czyli zabieg stymulujący odnowę komórkową skóry za pomocą lasera. Jednak pamiętać należy, że przed tym zabiegiem nie powinnyśmy opalać ani wystawiać na działanie słońca skóry przez co najmniej trzy tygodnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.