Thierry Mugler Alien. W tym zapachu się zakochasz!

Thierry Mugler Alien – legendarny zapach, który albo się kocha, albo nienawidzi. Od lat wzbudza wiele kontrowersji, co sprawiło, że dziś „Obcy” to już legenda wśród perfum. Niezależnie od tego, jakimi uczuciami się go darzy, obok zapachu Alien nie da się przejść obojętnie.
 

Thierry Mugler Alien – odrobina historii

Klasyczna, czyli pierwsza wersja perfum Alien na rynku pojawiła się w roku 2005, trzynaście lat po wielkim sukcesie innego zapachu Thierry’ego Muglera – Angel. Podobnie, w przypadku swojego poprzednika, Alien błyskawicznie podbił rynek i serca kobiet na całym świecie, choć ze względu na swoją kompozycję zdobył niemalże tyle samo miłośników, co przeciwników.

Za słynnym już „Obcym” stoją dwa znane w całym świecie perfumeryjnym, nosy – Dominique Ropion oraz Laurent Bruyere. Jak wszystkie kultowe zapachy, także Alien do dziś doczekał się czterech kolejnych wariacji na temat tego zapachu. Są nimi: Alien Eau de Toilette, Alien Essence Absolue, Alien Eau Extraordinaire, Alien Oud Majestueux.
 

Flakon Thierry Mugler Alien

Zanim zachwycimy się samym zapachem perfum Alien, pierwsze co widzimy to charakterystyczny flakon o oryginalnym kształcie, przywodzącym na myśl kamień szlachetny. Jak się okazuje, jest to bardzo trafne skojarzenie, bo wszystkie flakony perfum z domu mody Thierry Mugler inspirowane są właśnie szlachetnymi kamieniami. W przypadku Aliena jest to fioletowy ametyst, który symbolizuje spokój i równowagę. Złote elementy podkreślają wyjątkowość i ekskluzywność tej charakterystycznej i odważnej kompozycji.
 

thierry-mugler-alien-woda-perfumowana-dla-kobiet-60-ml-204575

THIERRY MUGLER ALIEN. Woda perfumowana dla kobiet 60 ml / 203,29 zł


 

Jak pachnie Alien?

Klasyczną wersję zapachu Thierry Mugler Alien otwiera znajdujący się w nucie głowy jaśmin. Co ciekawe w kompozycji tych perfum użyto dwóch rodzajów kwiatów – jaśminu hiszpańskiego, który ma podtony owocowe i ziołowe oraz jaśminu arabskiego, który pachnie nieco miodowo. Dzięki temu, mimo że Alien składa się zaledwie z trzech nut zapachowych, jego aromat jest bogaty, głęboki i złożony.

Z nuty głowy przechodzimy do nieco orientalnej nuty serca, w której skład w przypadku „Obcej” wchodzi zaledwie jeden element. Mowa tu oczywiście o nutach drzewnych. Odnaleźć możemy tutaj nuty kaszmeranu, czyli aromat piżmowo-drzewny, lekko korzenny, a według niektórych także odrobinę pudrowy. Co ciekawe, w sztuce perfumeryjnej kaszmeran jest doskonałym utrwalaczem zapachów kwiatowych, nic więc dziwnego, że tak doskonale łączy się w tej kompozycji z jaśminem.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Nie możemy zapominać, że nieodłącznym elementem Alien jest także, dodająca głębi całej kompozycji, hipnotyzująca biała ambra.

Thierry Mugler Alien to bez wątpienia zapach intensywny, odważny i charakterystyczny, który przyciąga niczym magiczny eliksir zamknięty w kryształowym falkonie. Dzięki swojej zmysłowej kompozycji zaprasza do odkrycia nowych emocji i doświadczeń, w cudowny sposób podkreślając osobowość swojej właścicielki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz