Henna – tak czy nie?

Henna brwi i rzęs to jeden z najpopularniejszych sposobów na trwałe nadanie włoskom koloru. Dobrze wykonana wygląda naturalnie i w subtelny sposób dodaje wyrazistości naszej twarzy, a także pomaga nam oszczędzić czas podczas wykonywania porannego makijażu. Jak wygląda zabieg farbowania brwi i rzęs henną i czy warto się na niego zdecydować?
 

Na czym polega farbowanie henną?

Henna jest zabiegiem, który polega na farbowaniu brwi i rzęs specjalną „farbką”, która powstaje z naturalnych barwników roślinnych. Choć zabieg sam w sobie jest prosty, wymaga zdolności manualnych i precyzji, by wszystkie włoski zostały idealnie pokryte, nie brudząc przy tym skóry dookoła.

Henna na rzęsach utrzymuje się na włoskach około 3-4 tygodni, dlatego zabieg należy powtarzać średnio raz w miesiącu. Wraz z upływem czasu kolor się wymywa, jednak odradza się wykonywanie tego zabiegu częściej niż raz na kilka tygodni, może on bowiem osłabić włoski. W przypadku brwi henna utrzymuje się nieco krócej – w tym wypadku warto po nią sięgać mniej więcej co dwa tygodnie.
 

Kolory i rodzaje henny

W drogeriach spotkać możemy zazwyczaj hennę w dwóch odcieniach – czarnym i brązowym. Kolory te możemy mieszać, by otrzymać jak najlepiej dopasowany do nas kolor. Dużo większą paletę barw znajdziemy jednak w gabinecie kosmetycznym, więc jeżeli mamy problem z samodzielnym dopasowaniem odpowiedniego dla naszych rzęs i brwi koloru, warto skorzystać z pomocy profesjonalistki.

Hennę możemy kupić w dwóch postaciach. Występuje ona w formie żelowej lub w proszku. Tą drugą przed aplikacją na włoski musimy najpierw wymieszać z wodą utlenioną w stężeniu 3%. Jeżeli nie mamy doświadczenia z henną, wybierzmy produkt w żelu, ponieważ jest on zdecydowanie łatwiejszy w użyciu.
 

Nakładanie henny

Aplikacja henny wymaga wprawy i dokładności. Nakładamy ją za pomocą patyczka, musimy zrobić to jak najdokładniej, by pokryła wszystkie włoski, starajmy się jednak nie zabrudzić skóry dookoła. Przed zabiegiem możemy także zabezpieczyć okolice wokół brwi i rzęs wazeliną lub tłustym kremem.

Produkt na brwiach trzymamy kilka minut – od 3 do 10, w zależności od tego, jak intensywny efekt chcemy uzyskać. Po tym czasie zmywamy preparat zmoczonym patyczkiem, zawsze zaczynając od brwi, na którą w pierwszej kolejności nakładałyśmy hennę. Podobnie postępujemy z rzęsami. Jeżeli henna dostanie się nam do oczu, należy jak najszybciej przemyć je obficie wodą.
 

Czy henna jest bezpieczna?

Największą wadą henny jest to, że czasami wywołuje ona reakcję alergiczną, na szczęście jednak nie zdarza się to często. Jeżeli planujemy wykonać taki zabieg w domu, warto kilka dni wcześniej przeprowadzić próbę uczuleniową, nanosząc odrobinę preparatu na skórę za uchem lub w zgięciu łokcia. Jeżeli preparat nas nie uczuli, możemy spokojnie farbować brwi lub rzęsy.

Warto także dokładnie przestrzegać czasu trzymania farbki na włoskach, ponieważ im dłużej będziemy ją trzymać, tym ciemniejszy będzie efekt. Pamiętajmy, że henna ma zapewnić nam naturalny wygląd, dlatego warto dokładnie dopilnować, by nie pozostawała na włoskach zbyt długo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.