Nawyki, które szkodzą Twoim włosom

Starasz się dbać o swoje włosy, jednak wciąż ich stan pozostawia wiele do życzenia? Pomimo stosowania wielu odżywek i drogich kosmetyków końcówki wciąż są rozdwojone i przesuszone? Być może, mimo regularnej pielęgnacji, codziennie popełniasz kilka błędów, które sprawiają, że włosy nigdy nie będą wyglądać idealnie. Jakie nawyki najbardziej szkodzą Twoim włosom?
 

1. Mycie w zbyt gorącej wodzie

To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Niestety wiele z nas ma tendencję do mycia włosów w zbyt gorącej wodzie. Jednak wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na skórę głowy, która zaczyna szybciej się przetłuszczać. Oprócz tego gorąca woda szkodzi także końcówkom włosów.

Pamiętajmy jednak, że żadna skrajność nie jest dobra. Zbyt zimna woda także nie wpłynie na cebulki włosów korzystnie. Starajmy się więc myć głowę w ciepłej lub letniej wodzie, spłukiwać możemy natomiast w chłodnej, jednak niezbyt zimnej.
 

2. Pocieranie ręcznikiem

Mokre włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż włosy suche. Dlatego, jeżeli mamy zwyczaj po umyciu mocno pocierać włosy ręcznikiem, być może czas zrezygnować z tego nawyku.

Pocieranie szorstkim ręcznikiem delikatnych włosów niszczy ich strukturę i sprawia, że włosy stają się bardziej łamliwe. Zamiast intensywnego pocierania, wyciśnij nadmiar wody w ręcznik lub zawiń je w bawełnianą koszulkę – to sprawi, że włosy po wysuszeniu będą mniej napuszone.
 

3. Nieregularne stosowanie odżywki

Bardzo wiele z nas po odżywkę sięga dopiero wtedy, gdy zauważy, że kosmyki stały się przesuszone i zniszczone. Niestety jest to błąd. Stosując odżywkę po każdym myciu zapobiegamy zniszczeniom, a włosy są miękkie, gładkie i błyszczące. Pamiętajmy także, że odżywka sprawia, że włosy nie są one tak splątane i łatwiej je rozczesać.
 

4. Zapominasz o termoochronie

Jednym z najbardziej niszczących dla naszych włosów zabiegów jest stylizowanie ich z użyciem wysokiej temperatury. Jednak nie zawsze mamy możliwość całkowicie zrezygnować z suszarki lub prostownicy. Warto więc zadbać o to, by zminimalizować szkody.

Przede wszystkim warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji kosmetyki, których zadaniem będzie ochrona włosów przed wysoką temperaturą. Ponadto starajmy się stosować najniższą możliwą temperaturę. Pamiętajmy także, żeby prostownicę lub lokówkę stosować zawsze na całkowicie suche włosy.
 

5. Stosowanie kosmetyków z alkoholem

Użycie raz na jakiś czas lakieru do włosów nie przyniesie naszym włosom większych szkód, jednak jeśli sięgasz po niego codziennie lub regularnie stosujesz piankę, fryzura tylko z pozoru będzie wyglądać lepiej. Niestety większość tego typu kosmetyków ma w swoim składzie alkohol, który przesusza kosmyki i po pewnym czasie może sprawić, że fryzura stanie się matowa i osłabiona. Jeżeli musisz stosować lakier, zawsze sięgaj po niego na koniec, gdy fryzura będzie już ułożona.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz