Zapachy Coco Chanel

Gabrielle Bonheur Chanel, znana powszechnie jako Coco Chanel, to francuska projektantka i rewolucjonistka w świecie damskiej mody, wyznaczająca trendy, które znacząco wpłynęły na codzienność współczesnych kobiet.

Chanel ceniła sobie wygodę i komfort, które szły u niej w parze z odwagą, siłą i brakiem kompromisów. Efektem tego było między innymi wylansowanie prostych – choć na początku dwudziestego wieku niezwykle odważnych – patentów: ubrań o sportowych fasonach i krótkich sukienek, pozbawionych przesadnych dekoracji.

Założenie było proste: strój (ale także fryzura) ma być przede wszystkim praktyczny, uniwersalny, choć jednocześnie zwiewny i subtelny. Podobnie jest również w przypadku perfum, sygnowanych nazwiskiem Gabrielle – również one są jednocześnie wyraziste, jak i niezwykle pociągające oraz pełne nieoczywistej subtelności. Sprawdźmy więc, jakie zapachy kryją się pod marką „Chanel”.
 

Chanel Coco

Zapach ten – nie bez powodu – określany jest jako pełen sprzeczności. Ekstrawagancja, cechująca Chanel Coco, polega przede wszystkim na niesamowicie błyskotliwym połączeniu wątków egzotycznych, bogatych w intensywne aromaty, z delikatną, zmysłową i pełną tajemniczości różaną wonią.

W skład perfum wchodzą między innymi takie akcenty, jak: kwiat pomarańczy, sycylijska mandarynka, orientalny jaśmin, indonezyjska paczula oraz somalijski opoponax. Jak więc widać, zestawienie to jest niezwykle różnorodne, a przy tym szalenie intrygujące, z pewnością zaś niebanalne. Po tego typu rozwiązania sięgają zazwyczaj pewnie siebie kobiety, ceniące sobie wolność i niezależność.
 

chanel-coco-woda-toaletowa-dla-kobiet-100-ml-164251

CHANEL COCO. Woda toaletowa dla kobiet 100 ml / 393,79 zł


 

Chanel Coco Mademoiselle

Chanel Coco Mademoiselle to nowsza wersja opisanego powyżej klasycznego Chanel Coco. Mimo to, oba te zapachy zdecydowanie się różnią, w związku z tym trudno mówić tu o kontynuacji pomysłu – bardziej trafne jest bowiem wskazanie na kreatywne rozwinięcie niektórych patentów, którego efektem było uzyskanie nowej, oryginalnej i niepowtarzalnej jakości. Aromat ten jest delikatniejszy od swego pierwowzoru, a przy tym jest też znacznie bardziej orzeźwiający.

Połączenie pomarańczy z wanilią daje efekt oszałamiający, którego głównymi wyznacznikami są subtelność, świeżość i zmysłowość. Jeśli więc poszukujecie luksusowego, choć dalekiego od patosu i przepychu zapachu, Chanel Coco Mademoiselle na pewno przypadnie Wam do gustu.
 

chanel-coco-mademoiselle-woda-perfumowana-dla-kobiet-200-ml-181588

CHANEL COCO MADEMOISELLE. Woda perfumowana dla kobiet 200 ml / 833,47 zł


 

Chanel Coco Noir

Chanel Coco Noir o kolejna woń, będąca niecodziennym połączeniem mocy oraz łagodności, a co za tym idzie – kolejny dowód na to, że tego typu zestawienia w przypadku marki Chanel są bezdyskusyjnym strzałem w dziesiątkę. Zapach ten w sprytny sposób łączy rześkość grejpfruta z ulotnością i lekkością jaśminu oraz pelargonii, słodyczą wanilii, a także zmysłowością róży i intensywnością kadzidła.

Wszystko to wpływa zaś na unikatowość tej linii perfum, jej ekskluzywność i nieprzeciętny, wyszukany styl, z jakim się kojarzy. Chanel Coco Noir to aromat, który idzie w parze z prestiżem i sukcesem – trudno nie zwrócić na niego uwagi.
 

chanel-coco-noir-woda-perfumowana-dla-kobiet-35-ml-163461

CHANEL COCO NOIR. Woda perfumowana dla kobiet 35 ml / 291,73 zł


 
To tylko trzy propozycje, choć perfum marki Chanel jest w naszym sklepie znacznie więcej. Będziemy zatem do tego tematu niejednokrotnie wracać, aby przybliżyć Wam pozostałe, równie intrygujące, zapachy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.