Właściwości zielonej glinki

Glinka kosmetyczna to naturalny i uniwersalny kosmetyk, który wykorzystywany jest zarówno w przypadku profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, jak również podczas pielęgnacji domowej. Przez wzgląd na wiele rodzajów glinek kosmetycznych do wyboru, kosmetyk ten wykorzystywać można niemalże do każdej cery.
 

Co powinna zawierać naturalna glinka?

Najcenniejsze rodzaje glinek powstają z popiołów wulkanicznych znajdujących się w pobliżu starożytnych wulkanów. Niezwykle korzystne właściwości dla naszej skóry posiada także glinka zielona, którą otrzymać można ze skał krzemionkowo-glinowych, a jej charakterystyczny kolor warunkowany jest obecnością jonów żelaza.

W jej składzie znaleźć można wyłącznie naturalne składniki, takie jak potas, miedź, krzemionka, selen, mangan czy też dolomit. Warto również wiedzieć, że glinka najlepszej jakości w swoim składzie powinna mieć mniej więcej 98% związków aktywnych.

Podczas wyboru tego typu kosmetyków należy zwrócić dużą uwagę, by nie zawierały one substancji zapachowych, konserwantów oraz związków mogących obniżyć skuteczność ich działania. Ważny jest także kolor glinki, ponieważ każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami pielęgnacyjnymi.
 

Właściwości zielonej glinki

Najpopularniejszą glinką jest glinka zielona mająca zbawienny wpływ zarówno na cerę mieszaną, jak i tłustą. Ponadto, glinka ta działa podobnie jak magnez w stosunku do toksyn znajdujących się w naszej skórze. Jest to jeden z najsilniej działających środków odtruwających naszą skórę. Co więcej, maseczka z zielonej glinki może działać niczym peeling, usuwając jednocześnie martwe komórki z naskórka oraz pobudzając krążenie krwi, pobudzając jednocześnie ogólny wygląd cery. Przez wzgląd na swoje właściwości przeciwzapalne redukuje one także zmiany trądzikowe.
 

Jak stosować maseczkę z glinką?

Pierwszym krokiem jest prawidłowe dobranie jej pod kątem rodzaju naszej skóry – w przeciwnym razie maseczka może nie przynieść oczekiwanego efektu. Po nałożeniu jej na twarz warto skropić ją delikatnie tonikiem, który zapobiegnie wyschnięciu glinki i zapobiegnie efektowi silnego ściągnięcia skóry. Oczywiście, gdy chcemy uzyskać taki właśnie efekt, wówczas zwilżanie maseczki okaże się zbędne.

Decydując się na pielęgnację twarzy z wykorzystaniem glinki warto pamiętać o umiarze, ponieważ nadmierne korzystanie z tego typu kosmetyków może mocno wysuszyć skórę. Ponadto, nie zapominajmy także o dokładnym zmyciu maseczki, ponieważ każdy rodzaj glinki charakteryzuje się mocnym kolorem, odróżniającym się od koloru naszej skóry.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.