Czym jest keratynowe prostowanie włosów? 

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg, którego głównym celem jest odbudowa struktury włosów, ich wygładzenie oraz odżywienie. Keratyna aplikowana na włosy podczas zabiegu jest naturalnym budulcem włosów, odpowiedzialnym przede wszystkim za ich zdrowy wygląd oraz dobrą kondycję. Terapia ta jest doskonałą alternatywą dla chemicznych preparatów prostujących oraz prostownicy.
 

Jak działa na Twoje włosy keratyna?

Prostowanie włosów z wykorzystaniem keratyny to przede wszystkim ich regeneracja. Keratyna produkowana jest w mieszkach włosowych i stanowi ona główny budulec łodygi włosa, zwanej także jego korą. Włókna keratyny połączone są wiązaniami siarczkowymi, przez co włosy są sprężyste oraz elastyczne.

Co więcej, keratyna wchodzi w skład zewnętrznej osłonki włosa, przyczyniając się do zwiększenia ich połysku oraz odporności. Jej brak może prowadzić do otwierania się łusek włosa oraz rozdwajania końcówek. W sytuacji, gdy nasze włosy zaczynają nadmiernie wypadać lub też robią się matowe i łamliwe, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczyna brakować im właśnie tego składnika.

 

Przyczyny niedoboru keratyny

Przyczyn zbyt małej ilości keratyny jest wiele i mogą to być między innymi częste zabiegi koloryzacji włosów, negatywny wpływ warunków atmosferycznych, czy też zbyt częste używanie prostownicy. Zabieg keratynowego prostowania włosów jest więc polecany szczególnie tym osobom, które mają włosy napuszone, suche, zniszczone i łamliwe.
 

Jak wygląda proces keratynowego prostowania włosów?

Pierwszym etapem jest dokładne ich umycie oraz oczyszczenie z wszelkich substancji, które mogłyby utrudnić wnikanie keratyny. Następnie wilgotne włosy dzieli się na sekcje, by móc nałożyć na nie preparat keratynowy z ominięciem skóry głowy. Kolejnym krokiem jest dokładne rozczesanie włosów oraz „wprasowanie” w nie nałożonego preparatu keratynowego z wykorzystaniem rozgrzanego ceramicznego żelazka fryzjerskiego.

Dzięki dużemu ciepłu, łuski włosa otwierają się, a substancja keratynowa może wniknąć bezpośrednio w ich strukturę, wypełniając tym samym wszelki ubytki. Nałożony preparat trzymany jest na włosach przez mniej więcej 30 minut. Ostatnim krokiem jest suszenie włosów w średniej temperaturze. Warto również podkreślić, że przez dwie doby od momentu zabiegu nie należy myć włosów. Powinny być one także rozpuszczone oraz niezwiązane gumkami.

Keratynowe prostowanie włosów bez obaw można wykonać już 2 tygodnie po ich rozjaśnieniu, jednak nie powinno robić się tego wcześniej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz