Amouage – zapachy dla niej

Amouage to marka tworząca niszowe perfumy łączące w sobie najlepsze tradycje francuskich twórców perfum oraz bliskowschodnie bogactwo i tajemniczość Orientu. Pełne luksusu wyjątkowe kompozycje cechują się elegancją i oryginalnością. Co warto wiedzieć na temat tej marki i proponowanych przez nią damskich perfum?
 

Kilka słów o marce

Marka Amouage należy do firm produkujących najbardziej luksusowe perfumy na świecie. Powstała w roku 1983 z inicjatywy Jego Wysokości Sułtana Omanu, który pragnął przywrócić do życia tradycję i sławę tego znanego niegdyś z handlu kadzidłem kraju. Zadania stworzenia luksusowej marki perfum podjął się jeden z członków omańskiej rodziny królewskiej – Jego Wysokość Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said. Fabryka powstała w mieście Muskat w Omanie i choć same kompozycje tworzone są we francuskim Grasse, to do dziś właśnie w omańskiej fabryce wciąż butelkuje się perfumy tej marki.

Amouage to ekskluzywna marka, która inspiracje do swoich zapachów czerpie z omańskiej tradycji i kultury, wykorzystując w swoich kompozycjach składniki najwyższej jakości, a także zachowując ich artystyczny charakter.
 

amouage-epic-woman-woda-perfumowana-dla-kobiet-100-ml-223884

AMOUAGE EPIC WOMAN. Wody perfumowane dla kobiet / 608,33 zł


 

Amouage – zapachy niszowe

Zapachy Amouage opierają się na trzech najważniejszych dla kultury Wschodu składnikach. Są nimi srebrne kadzidło, mirra i czystek. Wykorzystanie najwyższej jakości, unikatowych i często trudno dostępnych składników sprawia, że perfumy marki Amouage są nie tylko bardzo oryginalne i niepowtarzalne, ale mogą sobie na nie pozwolić tylko wybrani.

Każdy z zapachów skomponowany jest w większości z naturalnych składników, co także wyróżnia markę na tle innych, bardziej popularnych perfum. Ponadto w zapachach Amouage znajdziemy także jeszcze jedną, zarezerwowaną niemal wyłącznie dla kompozycji tej marki cechę – znajduje się w nich żywica olibanowa z drzewa kadzidlanego. Wyróżnia się ona charakterystycznym, bardzo intensywnym aromatem i nadaje kompozycjom trwałość. Wszystko to sprawia, że choć drogie, perfumy te są warte swojej ceny.
 

amouage-ciel-woman-woda-perfumowana-dla-kobiet-50-ml-84570

AMOUAGE CIEL WOMAN. Woda perfumowana dla kobiet / 488,99 zł


 

Czym charakteryzują się damskie zapachy Amouage?

Damskie kompozycje Amouage to oprócz pięknych kompozycji zapachowych, także przyciągające uwagę, eleganckie flakony. Mimo swojej prostoty i minimalizmu możemy zauważyć w nich orientalny akcent w postaci korka o ciekawym kształcie.

Najważniejszą cechą damskich zapachów Amouage jest ich niezwykła intensywność. W zależności od kompozycji możemy znaleźć w nich pikantne i aromatyczne przyprawy, takie jak różowy pieprz i cynamon (jak w Amouage Epic Woman) oraz słodkie nuty kwiatów – pomarańczy, irysa, piwonii i cyklamenu w Amouage Dia Woman, gardenii i fiołka w Amouage Ciel Woman, czy też magnolii, konwalii i frezji w Amouage Reflection.
 

amouage-reflection-woman-woda-perfumowana-dla-kobiet-100-ml-199838

AMOUAGE REFLECTION WOMAN. Woda perfumowana dla kobiet 100 ml / 493,51 zł


 
W większości kompozycji znajdziemy także, tak typowe dla zapachów tej marki, kadziło i mirrę. Często towarzyszą im inne ciepłe i głębokie nuty takich składników jak piżmo, drzewo sandałowe, tytoń, skóra, ambra, czy cywet.

Zapachy damskie Amouage to perfumy skierowane do kobiet ceniących sobie w zapachach ciepło, nietypowe połączenia, kobiece, słodkie nuty, a także kochających orientalne aromaty przypraw i olejków eterycznych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz