Jak właściwie przechowywać perfumy?

Zarówno światło jak i nieodpowiednia temperatura mogą przyspieszyć proces psucia się perfum. Jeżeli chcesz, by Twój ulubiony zapach zachował świeżość przez długi czas, sprawdź, w jaki sposób właściwie przechowywać flakoniki.
 

Zwróć uwagę na zapach, jak i kolor

Perfumy są specyfikami powstałymi w oparciu o różne esencje zapachowe, na które składa się kilka nut. Niektóre z zapachów charakteryzują się większą trwałością, inne zaś mniejszą. Podobnie, jak bardzo istotny jest sposób aplikacji perfum na skórę, tak nie bez znaczenia jest sposób ich przechowywania. Niestety, żaden perfum nie jest nieśmiertelny i zbyt długo przechowywany może się zepsuć. Pierwszym tego objawem może być zmiana jego koloru oraz pojawienie się nieestetycznego nalotu w okolicy atomizera. Jednakże najłatwiej poznać stare perfumy po ich zmienionym zapachu, który staje się gorzki i nieświeży.
 

Temperatura też jest ważna!

Mówiąc o właściwym przechowywaniu perfum warto zwrócić uwagę przede wszystkim na temperaturę ich przechowywania. Esencjom zapachowym szkodzi nie tylko zbyt wysoka temperatura, czy też zbyt niska, ale również jej częste wahania. To właśnie między innymi dlatego flakony z perfumami nie powinny stać w okolicy grzejnika lub też na nasłonecznionym parapecie.

Doskonałym miejscem do ich przechowywania może okazać się toaletka w sypialni lub też półka w głębi pomieszczenia. Można je także schować w szufladzie, jednakże wiele osób lubi eksponować je w danym wnętrzu, ponieważ część flakonów cechuje elegancja oraz oryginalna estetyka, dzięki którym te niewielkie przedmioty mogą stać się ozdobą samą w sobie.

Zanim jednak ustawimy buteleczki perfum w widocznym miejscu, musimy pamiętać, że światło jest czynnikiem mogącym przyczynić się do szybszego ich zepsucia oraz niszczenia cząsteczek zapachowych, prowadzących do zmniejszenia trwałości aromatu. To właśnie między innymi dlatego do przechowywania perfum warto wybrać osłonięte od światła miejsce lub też efektowny kuferek.

Najlepszym więc wyjściem będzie przechowywanie perfum w temperaturze pokojowej z dala od okna oraz promieni słonecznych. Co równie ważne po każdym ich użyciu warto pamiętać o ich szczelnym zamknięciu oraz zbyt częstym nie otwieraniu, w przypadku, gdy nie ma takiej potrzeby, ponieważ może to wpływać nie tylko na zmianę ich koloru, ale również intensywności zapachu. Przechowywanie perfum we właściwy sposób nie powinno sprawiać większych trudności. Wystarczy bowiem zapamiętać kilka reguł, by móc cieszyć się intensywnym ich zapachem przez długi czas, bez konieczności nabywania kolejnych flakoników.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.