Zapach roku 2018: Paco Rabanne Olympéa Aqua Légère

Zapach roku? Odpowiedź może być tylko jedna: Olympéa Aqua Légère od Paco Rabanne!
 

Potęga wyobraźni i wielkość geniuszu

Paco Rabanne (a właściwie Francisco Rabaneda Cuervo) to francuski projektant mody, pochodzący z Hiszpanii. Z zawodu był on architektem, jednak jego kariera koncentrowała się głównie wokół świata mody, rozkwitając już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Początkowo Rabanne zajmował się projektowaniem biżuterii, pracując dla tak znakomitych nazwisk, jak Dior, czy Givenchy, jednak w roku 1966 postanowił rozpocząć samodzielną działalność, zakładając własny dom mody.

Swoje kostiumy Rabanne komponował z nietypowych materiałów (np. papier lub plastik), a nosiły je m.in. gwiazdy filmowe, takie jak Jane Fonda (w filmie „Barbarella”). Niekonwencjonalne, futurystyczne kostiumy to jednak nie wszystko – artysta okazał się być wizjonerem także w branży perfumeryjnej, proponując zapachy łączące w sobie siłę oraz subtelność. Taki też jest najnowszy aromat, sygnowany marką Paco Rabanne, czyli Olympéa Aqua Légère, korzystający z najlepszych patentów projektanta.
 

paco-rabanne-olympea-aqua-legere-woda-perfumowana-dla-kobiet-50-ml-231127

PACO RABANNE OLYMPÉA AQUA LÉGÈRE. Woda perfumowana dla kobiet 50 ml / 231,83 zł

Moc kwiatów i siła wody

Olympéa Aqua Légère to twórcze, kreatywne i odważne rozwinięcie motywów, które wspomniana marka udostępniła swoim entuzjastom już jakiś czas temu. Tegoroczna kompozycja wyróżnia się jednak niepowtarzalnymi połączeniami, które najpierw zaskakują, później zaś zachwycają i hipnotyzują.

Wszystko dlatego, że zapach ten oparty jest w dużej mierze na kontrastach, tworzących mimo wszystko spójną, niezwykle intrygującą całość. Na czym polegają te kontrasty? W pierwszej kolejności, na umiejętnym zestawieniu tego, co delikatne z tym, co intensywne, kojarzące się z siłą i potęgą. W drugiej natomiast – na inspirowaniu się najbardziej tajemniczym, nieodgadnionym żywiołem, jakim jest woda (mogąca reprezentować zarówno spokój oraz ukojenie, jak i porywistość, nieobliczalność i wyjątkową moc), a dalej – uzupełnieniu tych fascynacji miłością do łagodnych akcentów kwiatowych.

Skład Olympéa Aqua Légère bazuje bowiem w takiej samej mierze na niepozornych nutach jaśminu, co na intensywnej, wyrazistej woni cytryny, klementynki i wanilii. Całość uzupełniona jest natomiast o kojących zapach linii wodnej, słodką, przyjemną dla zmysłów wanilię oraz… sól, która nadaje kompozycji nieprzeciętnego charakteru. Nic więc dziwnego, że omawiana woda toaletowa oferuje tak wiele doznań, zapewniając między innymi pełne orzeźwienie, odprężenie i długotrwałe działanie.

Brzmi zachęcająco, prawda? Nie pozostaje nic innego, jak tylko sprawdzić najnowszą propozycję marki Paco Rabanne – jesteśmy przekonani, że w sezonie wiosenno-letnim będzie ona niezastąpiona. W końcu to właśnie wiosna i lato kojarzą się z zabawą, radością i pełnią szczęścia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz