Salvador Dali zaklęty w szklanej fiolce

Mistrz czy szaleniec? Z pewnością człowiek renesansu, człowiek wielu talentów. Salvador Dali swoją surrealistyczną twórczością zachwyca do dzisiaj, wymyka się regułom i konwenansom. Wielu z nas podziwia jego malarstwo i z chęcią choć cząstkę tejże sztuki chce mieć przy sobie. Dziś jest to możliwe! Jak? Dzięki zapachom sygnowanym nazwiskiem twórcy, które – tak jak jego sztuka – uwodzą nasze zmysły.

Jak powstały perfumy, z których każdy jest małym dziełem sztuki? Czy sam Salvador Dali brał udział przy ich tworzeniu? Jakie zapachy znajdziemy w kolekcji perfum „Salvador Dali”?
 

O tym, jak narodził się zapach

Salvador Dali jest znany głównie ze swojej ekscentrycznej twórczości malarskiej. Twórca nieustannie szukał także innych środków ekspresji do wyrażenia swoich artystycznych wizji. Zajmował się malarstwem, grafiką, rzeźbą, przygotowywaniem scenografii teatralnych, a także pisaniem.

W latach 80., niedługo przed śmiercią, artysta nawiązał współpracę z Jeanem-Pierrem Grivorym. Właściciel firmy perfumeryjnej – zainspirowany sylwetką hiszpańskiego twórcy – zaproponował mu udział w swoim projekcie, który utrwalił nazwisko artysty po dzisiejsze czasy. Owocem wspólnych działań były perfumy Salvadora Dali w modnym wówczas zapachu kwiatowym. Mieszanka stanowiła cudowną kompilację woni mchu dębowego z różą. Sam flakonik zaś był małym dziełem sztuki, korespondującym z twórczością artysty – bo jakże inaczej mogło wyglądać opakowanie perfum o nazwie „Salvador Dali”.
 

salvador-dali-salvador-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-100-ml-224316

SALVADOR DALI SALVADOR / Woda toaletowa dla mężczyzn 100 ml / 54,99 zł


 

Pierwsze dzieło

Pierwszy zapach dla kobiet „Salvador Dali” powstał na podstawie inspiracji żoną twórcy. Gaja – bo takie imię nosiła kobieta – miała słabość do luksusowych przedmiotów. Perfumy były obiektem jej pożądania. Dlatego zapach posiadał nie tylko piękną i unikalną woń, ale również miał wyjątkowe opakowanie. Flakon powstał bowiem podczas pracy nad słynnym dziełem Daliego „Pojawienie się Afrodyty z Knidos” i stanowi połączenie ust oraz nosa.

Zapach powstał w 1983 roku w serii limitowanej. Jednak już dwa lata później, dzięki wielkiej popularności, został wprowadzony na rynek.
 

salvador-dali-dali-2011-woda-toaletowa-dla-kobiet-30-ml-82568

SALVADOR DALI DALI 2011 / Woda toaletowa dla kobiet 30 ml / 49,99 zł


 

Wielki sukces

Obecnie na rynku jest dostępnych blisko 50 zapachów dla kobiet i mężczyzn sygnowanych nazwą „Salvador Dali”. Wszystkie mieszanki zapachowe są tworzone przez znanych i wybitnych perfumiarzy. Dlatego marka hiszpańskiego malarza jest wybitna i ekskluzywna.

Perfumy „Salvador Dali” uwodzą nasze zmysły. Każdy z nich jest osobną, świetnie zaprojektowaną i przemyślaną historią. Zapach nierozłącznie wiąże się z opakowaniem, które nierzadko jest dziełem sztuki, nawiązując swoim wyglądem do twórczości artysty. Same mieszanki zapachowe są skrupulatnie skonstruowane. W dostępnych zapachach znajdziesz na pewno coś dla siebie, ponieważ perfumy są zarówno w cięższych, kwiatowych tonacjach zapachowych, jak i rześkich, niekiedy orientalnych połączeniach. Zobacz, co będzie pasować do Ciebie.
 

salvador-dali-it-is-love-woda-toaletowa-dla-kobiet-100-ml-173897

SALVADOR DALI IT IS LOVE / Woda toaletowa dla kobiet 100 ml / 62,99 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz