Czy utrwalacze makijażu działają? 

Latem znacznie bardziej niż podczas innych pór roku poszukujemy sposobów na trwały i estetyczny makijaż. Niestety bardzo często zdarza się, że nawet najlepsze i najbardziej sprawdzone kosmetyki zawodzą, gdy w grę wchodzi duszne powietrze i upalna temperatura. Część kobiet rezygnuje więc całkowicie z makijażu, jednakże nie jest to wyjście z sytuacji. Produktem, który może okazać się pomocny, może być utrwalacz do makijażu.

Pora letnia to ciężki okres dla wielu wielbicielek makijażu. Wesela, śluby, czy też inne okazje mające miejsce latem wiążą się z koniecznością poszukiwania sposobów na trwały makijaż. Nie chcemy przecież, by nasz podkład spłynął po krótkim czasie od jego nałożenia, a pomadka rozmazywała się w najmniej odpowiedniej chwili. Co więc zrobić, by móc cieszyć się eleganckim makijażem?
 

Długotrwały podkład to nie wszystko

Wiele z nas nie robi nic, ewentualnie decyduje się na zakup długotrwałych podkładów oraz wodoodpornych tuszów do rzęs. Jednakże w przypadku, gdy poszukujemy bardzo dobrego utrwalenia oraz braku zmartwień na temat wyglądu naszego makijażu, doskonałym pomysłem okaże się zakup utrwalaczy do makijażu. W praktyce jest to nic innego, jak „lakier” do twarzy, którego zadaniem jest scalanie makijażu, dzięki czemu staje się on o wiele bardziej odporny na spływanie oraz ścieranie.
 

l-oreal-paris-infallible-fixing-mist-utrwalacz-makijazu-dla-kobiet-100-ml-227776

L´ORÉAL PARIS INFALLIBLE FIXING MIST / Utrwalacz makijażu dla kobiet 100 ml / 25,67 zł


 

W jaki sposób działa ten produkt?

Tworzy on delikatną, niewidzialną powłokę, która scala każdą warstwę makijażu w estetyczną i jedną całość, pozbawiając go jednocześnie pudrowości oraz efektu tzw. „ciasta”. Warto jednak wiedzieć, że jego głównym zadaniem jest nadanie make-upowi cech wodoodporności, dzięki czemu ryzyko rozmazania go, czy też spłynięcia jest bardzo małe. Przez krótki czas, tuż po rozpyleniu utrwalacza, możemy czuć, że nasza skóra jest lekko ściągnięta.

Jest to charakterystyczne dla tego typu produktów, dlatego też nie należy się tym przejmować, ponieważ uczucie to szybko mija. Co równie istotne, kosmetyk ten powoduje, że gruczoły łojowe znajdujące się na twarzy mają ograniczone możliwości działania, dzięki czemu na twarzy nie widać ani błyszczenia, ani nieestetycznego potu.

Utrwalacze makijażu z roku na rok zyskują na popularności, szczególnie w porze wiosennej oraz letniej. Upalne słońce oraz wysokie temperatury są zmorą dla wielu kobiet malujących się nie tylko od święta, ale i na co dzień. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób, by temu zaradzić. Utrwalacze do makijażu to skuteczny sposób na to, by móc cieszyć się eleganckim makijażem przez bardzo długi czas, nawet podczas najcieplejszych dni. Jest to kosmetyk wydajny, a przy tym niedrogi, dlatego też coraz więcej kobiet posiada go w swojej kosmetyczce.
 

clarins-double-fix-mascara-tusz-do-rzes-dla-kobiet-7-ml-222990

CLARINS DOUBLE FIX MASCARA / Wodoodporny utrwalacz makijażu brwi i rzęs dla kobiet 7 ml / 95,71 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz