Baza pod makijaż – czy warto jej używać?

Perfekcyjnie wykonany makijaż jest marzeniem każdej kobiety. Sama jednak umiejętność to nie wszystko, bowiem istotną rolę w uzyskaniu pięknego efektu stanowią kosmetyki. Jednym z nich jest baza pod makijaż, o której zapomina wiele kobiet, a która stanowi podstawę tego, by twarz wyglądała zjawiskowo. Kosmetyk ten na pewno powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która lubi dobrze wyglądać i która stara się zawsze w pełni o siebie dbać, stawiając na kobiecość, wdzięk i piękno.
 

Czym jest baza pod makijaż?

Jest to kosmetyk, zazwyczaj bezbarwny, który w swoim składzie posiada silikon, a jego głównym założeniem jest wygładzenie oraz zmatowienie cery. Stosując bazę pod makijaż wszelkie inne kosmetyki trzymają się na skórze zdecydowanie dłużej, a więc zrobiony makijaż jest nie tylko dużo ładniejszy, ale przede wszystkim także zdecydowanie bardziej trwały.
 

dermacol-satin-baza-pod-makijaz-dla-kobiet-30-ml-31514

DERMACOL SATIN / Baza pod makijaż dla kobiet 30 ml / 53,68 zł

 

 

Wachlarz produktów z tego asortymentu, oprócz tych standardowych baz przeźroczystych, dla bardziej wymagającej cery oferuje między innymi te dostępne w kolorze zielonym, aby ukryć zaczerwienienia lub w kolorze różowym, aby dodać zmęczonej skórze nieco blasku. W zależności więc od tego, z czym mamy problem, takie też rozwiązanie możemy u siebie zastosować.

Zaleca się, aby osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z takim kosmetykiem, na początku postawiły na bazę przeźroczystą, tak, aby nauczyć się wykorzystywać ją w odpowiedni sposób na swojej twarzy. Jeśli zaś problemy skórne są większe i nie idzie ich zminimalizować zwykłą bazą, można wtedy zastosować tą kolorową.
 

gabriella-salvete-matte-primer-baza-pod-makijaz-dla-kobiet-15-ml-213203

GABRIELLA SALVETE MATTE PRIMER / Odżywcza baza pod makijaż dla kobiet 15 ml / 22,47 zł


 

Zalety stosowania bazy pod makijaż

Stosowanie bazy pod makijaż to mnóstwo korzyści, o których na pewno wiedzą wszystkie te kobiety, które ją na co dzień stosują. Te zaś, które z jakichkolwiek powodów o niej zapomniały, z pewnością nie powinny już dłużej czekać. Baza pod makijaż jak wspomnieliśmy wygładza skórę, zmniejsza ona zmarszczki, pory, a także wszelkie nierówności.

Jeśli wmasujemy ją palcami, pobudzimy krążenie krwi, które jest niezwykle ważne, aby cera prezentowała się zjawiskowo. Można używać ją bez innych kosmetyków, aby poprawić niedoskonałości, ale także i w połączeniu z podkładami i innymi kosmetykami, aby móc stworzyć jedyny w swoim rodzaju efekt.
 

astor-skin-match-protect-spf25-baza-pod-makijaz-dla-kobiet-30-ml-180152

ASTOR SKIN MATCH PROTECT SPF25 / Długotrwała baza pod makijaż dla kobiet 30 ml / 19,68 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.