Jak mądrze się opalać?

Piękna, brązowa i zdrowa opalenizna jest jedną z najlepszych pamiątek po udanych wakacjach. Słońce działa na nas doskonale, zarówno w kwestii dobrego samopoczucia, jak również i samego wyglądu. Niezwykle ważnym jednak elementem jest mądre opalanie, a więc korzystanie z uroków promieni słonecznych w odpowiedni sposób. Na co należy zwrócić uwagę? Czego unikać, a jakich zasad przestrzegać?

Choroby i nowotwory, oparzenia, przedwczesne starzenie się skóry to najczęstsze z przyczyn niewłaściwego opalania. Aby robić to mądrze i rozsądnie, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przestrzegając ich możemy jak najbardziej cieszyć się promieniami słonecznymi.
 

Peelingi do ciała

Zanim zaczniemy się opalać warto postawić na peelingi do ciała, których na rynku jest niezwykle dużo. Usuwając martwy naskórek, skóra stanie się gładka, jednolita, a opalenizna równomiernie muśnięta przez słońce.

 

dermacol-aroma-ritual-belgian-chocolate-peeling-do-ciala-dla-kobiet-150-ml-123799

DERMACOL AROMA RITUAL BELGIAN CHOCOLATE / Kremowy peeling do ciała dla kobiet 150 ml / 12,89 zł

 

Kosmetyki z filtrami UV

Niezwykle ważne jest stosowanie kosmetyków z filtrami UV, o SPF minimum 15 i więcej. Używając ich, pozwolimy skórze się opalić, ale zapobiegając jednocześnie skutkom promieniowania słonecznego, takim jak poparzenia. Im jaśniejsza karnacja, tym kremy z filtrami wyższymi są bardziej zalecane.
 

nivea-sun-uv-face-shine-control-spf30-preparat-samoopalajacy-do-twarzy-dla-kobiet-50-ml-239282

NIVEA SUN UV FACE SHINE CONTROL SPF30 / Preparat samoopalający do twarzy dla kobiet 50 ml / 24,65 zł


 

Czas przebywania na słońcu

Mimo tego, że latem moglibyśmy spędzać na dworze niemal całe dnie, na słońcu nie powinno się przebywać dłużej, niż 2-3 godziny. W przypadku osób z jasną karnacją, jednorazowe wyjście na słońce nie zalecane jest dłużej, niż 30 minut. Jeśli na słońcu będziemy zbyt długo, z pewnością dojdzie do oparzenia słonecznego, które nie tylko powoduje ogromny ból i dyskomfort, ale również szybsze starzenie się skóry, a nawet i możliwość wystąpienia chorób i nowotworów skóry.

Istotne jest także to, aby unikać słońca w godzinach przed popołudniowych i popołudniowych do godziny 15. Jeśli jednak chcemy skorzystać z kąpieli słonecznych, warto niewątpliwie robić to wtedy, gdy słońce jest już niżej na horyzoncie.
 

Kąpiel po opalaniu i stosowne kosmetyki

Po opalaniu należy wziąć kąpiel w letniej wodzie, a tuż po nim zastosować odpowiednie kosmetyki do nawilżania ciała, które zapewnią skórze piękny wygląd, a także przedłużą efekt opalenizny.
 

victoria-s-secret-passion-struck-mleczko-do-ciala-dla-kobiet-150-ml-202016

VICTORIA´S SECRET PASSION STRUCK / Nawilżający balsam do ciała dla kobiet 150 ml / 12,78 zł

 

Nadmiar słońca jest bardzo szkodliwy dla naszej skóry, ale to nie oznacza, że nie można korzystać z jego uroków. Odpowiednie podejście do kwestii opalania, a mnóstwo dzięki temu można zyskać przyjemności i oczywiście piękna. Słońce to energia, piękno i duża dawka witaminy C. Korzystajmy więc z niego, ale w granicach zdrowego rozsądku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.