Jak działają kremy do dekoltu?

Podczas codziennej pielęgnacji zazwyczaj koncentrujemy się na twarzy, dłoniach, stopach i nawilżaniu całego ciała. Szyja i dekolt to niezwykle delikatne części ciała, które nierzadko są pomijane w czynnościach nawilżających, regenerujących i odżywczych. Pomijane obszary skutkują w zaniedbania wynikające z upływu czasu. Im mniejszy współczynnik produkcji kolagenu, tym skóra bardziej podatna na utratę dawnej elastyczności i młodzieńczego wigoru.

Już w okolicach 25. roku życia można zauważyć pierwsze zmarszczki, ale są sposoby, by zapobiec starzeniu się skóry w okolicach szyi i dekoltu i niekoniecznie musi skończyć się wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Wystarczy prawidłowo dobrany kosmetyk, regularność i odrobina poświęconego czasu na codzienną pielęgnację.
 

Najważniejsze jest nawilżenie

Skóra szyi i dekoltu jest narażona na działanie wielu czynników, które wpływają na jej gładkość i elastyczność. Szczególne środki ostrożności należy zachować w okresie letnim, w czasie, kiedy delikatne promienie słoneczne muskają skórę opalenizną. Słońce mimo iż dostarcza cennej witaminy D pozostawia na skórze widoczne piętno, które wpływa na wygląd w sposób niekorzystny.
 

clinique-repairwear-krem-na-noc-dla-kobiet-50-ml-159967

CLINIQUE REPAIRWEAR / Ujędrniający krem na noc do szyi i dekoltu dla kobiet 50 ml / 228,37 zł


 

Stosowanie dedykowanych kremów na dekolt i szyję pozwoli na wyrównanie poziomu nawilżenia i odżywi wymagającą oraz delikatną skórę. Skoncentrowane składniki wzbogacone o filtry ochronne będą działać od wewnątrz.

Nawilżenie to priorytet dla skóry, która z dnia na dzień traci naturalne włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność. Odwodnienie widoczne jest w postaci sukcesywnie pojawiających się zmarszczek.
 

Pielęgnacja cery dojrzałej

Cera dojrzała wymaga dostosowania kosmetyków o silniejszej formule. Preparaty powinny być bogate w niezbędne składniki odżywcze, które zapewnią skórze szyi i dekoltu regenerację, ujędrnienie i nawilżenie. Stosowanie serum pozwoli na szybkie wchłanianie i jednocześnie przenikanie kosmetyku w głąb. Z wiekiem skóra zaczyna kurczyć się, a zmarszczki są tego sygnałem. Kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji pozwoli na stworzenie bariery ochronnej, która będzie walczyć z upływającymi latami.
 

orlane-firming-serum-neck-and-decollete-krem-do-dekoltu-dla-kobiet-50-ml-30977

ORLANE FIRMING SERUM NECK AND DÉCOLLETÉ / Krem do dekoltu dla kobiet 50 ml / 152,89 zł


 

Jak aplikować kremy do dekoltu?

Niezależnie od pielęgnowanej partii ciała i twarzy istotna jest nie tylko formuła i dobór odpowiedniego preparatu, ale również sposób jego nakładania. Delikatny masaż twarzy, szyi i dekoltu pomoże wchłonąć się składnikom odżywczym.

Z jednej strony poprawi krążenie krwi, z drugiej wpłynie pozytywnie na samopoczucie. Wiele kobiet stoi przed dylematem, czy wybrać specjalny krem przeznaczony do pielęgnacji szyi i dekoltu czy wykorzystać preparat nakładany na twarz? Odpowiedź jest uzależniona od wielu czynników. Jeśli skóra jest poważnie odwodniona i potrzebuje silnie skoncentrowanej formuły warto postawić na specjalistyczny kosmetyk. Ponadto wiele osób ma wyjątkowo wymagającą skórę twarzy i wykorzystuje kremy pozwalające walczyć z niedoskonałościami, nadmiernym przesuszaniem, czy też cerą naczynkową, dlatego i w tym przypadku korzystniejszym wyborem jest zakup osobnych kosmetyków.
 

orlane-creme-royale-neck-and-decollete-krem-do-dekoltu-dla-kobiet-50-ml-125234

ORLANE CREME ROYALE NECK AND DÉCOLLETÉ / Krem do dekoltu dla kobiet 50 ml / 393,63 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.