Skarpetki do stóp – złuszczanie i pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja stóp jest niezwykle ważna. Często bowiem przypominamy sobie o naszych stopach dopiero w sezonie letnim, zmagając się później z problemami, które powstały na skutek niewłaściwego dbania o stopy przez okres jesienno-zimowy. Dzięki jednak zastosowaniu różnego rodzaju kosmetyków, zabiegi na stopy możemy wykonać w zaciszu własnego domu i otrzymać gwarancję, że będą one w pełni skuteczne i kompletnie zadowalające.

Wybór różnego rodzaju kosmetyków do stóp jest naprawdę bardzo duży. Kosmetyki redukujące zrogowaciały naskórek, a także kremy do stóp stanowią znaczną część asortymentu wielu sklepów i drogerii internetowych. Wśród ciekawych propozycji, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność, znalazły się skarpetki złuszczające i nawilżające, dzięki którym nasze stopy mogą wyglądać nawet po okresie zimowym naprawdę doskonale.
 

Czym charakteryzują się skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające do stóp są to produkty wykonane z cienkiego plastiku nasączonego specjalnymi kosmetykami, takimi jak kwasy owocowe i substancje nawilżające, które występują w formie żelu. W zależności od producenta, zakładamy je na określoną ilość czasu, następnie skórę myjemy i odpowiednio ją nawilżamy. Zazwyczaj czas trzymania takich skarpetek wynosi od około jednej do dwóch godzin. To, o czym należy pamiętać przy stosowaniu takich skarpetek, to fakt, iż nie działają one od razu, jak na przykład pumeks, czy tarka. Tutaj złuszczanie się następuje samoistnie, ale trwa nawet do dziesięciu dni.
 

xpel-macadamia-oil-extract-foot-pack-krem-do-stop-dla-kobiet-1-szt-153905

XPEL MACADAMIA OIL EXTRACT FOOT PACK Skarpetki nawilżające dla kobiet 1 szt / 10,85 zł


 

Skarpetki pielęgnacyjne – jak działają?

 
Skarpety, takie jak wspomnieliśmy posiadają kwasy owocowe, w tym kwas glikolowy, mlekowy, salicynowy i cytrynowy. To właśnie one doprowadzają do złuszczania się naskórka i możliwości uzyskania gładkiej skóry. Dzięki specjalnym ekstraktom, w tym alantoinie, mocznikowi i olejowi rycynowemu, oprócz samego złuszczania, następuje również nawilżenie i pełna regeneracja. Po tygodniu, kiedy zrogowaciały naskórek się złuszczy, warto postawić na kremy nawilżające, dzięki którym efekt gładkiej skóry zachowamy na dłużej.
 

xpel-coconut-water-deep-moisturising-foot-pack-krem-do-stop-dla-kobiet-1-szt-170116

XPEL COCONUT WATER DEEP MOISTURISING FOOT PACK. Nawilżająca maska do stóp dla kobiet 1 szt / 7,77 zł


 

Kiedy najlepiej stosować skarpetki na stopy?

Zaleca się wykonywanie takich zabiegów w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze stopy nie są narażone na działanie promieni słonecznych. W czasie bowiem leczenia są zdecydowanie bardziej podatne na słońce, a to z kolei może doprowadzić do ich poparzenia. Warto więc wykonywać takie zabiegi jeszcze przed sezonem wiosenno-letnim, kiedy już zakładamy sandałki i wystawiamy nasze stopy na ekspozycję słońca.

Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn zapomnieliśmy o odpowiedniej pielęgnacji zimą, skarpetki złuszczające latem też mogą być zastosowane, ale warto unikać słońca lub też wychodząc w słoneczny dzień nie zapomnieć o kremie z wysokim filtrem UV.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz