Jak poradzić sobie z suchymi skórkami przy paznokciach?

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej osoby. Coraz częściej, również i mężczyźni korzystają z profesjonalnej pomocy w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie lub używają kosmetyków z dedykowanej linii dla mężczyzn. Mimo wszystko dłonie są szczególnie ważne dla kobiet, które zazwyczaj malują paznokcie na różne, fantazyjne kolory, jednakże częstym problemem wpływającym na niezadowolenie z efektu końcowego manicure są suche skórki przy paznokciach.

Pojawianie się suchych skórek wokół paznokci dotyczy wielu osób. Z reguły to objaw braku istotnych dla prawidłowego rozwoju składników odżywczych lub działania szkodliwych dla skóry detergentów chemicznych. U niektórych przesuszenia wynikają z naturalnych predyspozycji, jednakże i w tym przypadku można zdecydować się np. na regularne zabiegi, które z pewnością poprawią kondycję skórek.
 

Profesjonalne kosmetyki na suche skórki przy paznokciach

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele preparatów, które przeznaczone są do pielęgnacji skórek przy paznokciach. Ich głównym celem jest zmiękczanie, by bez problemu i bólu usunąć suche skórki . Popularne balsamy oraz serum nierzadko są stosowane jednocześnie, by odżywić, zregenerować i przy okazji również nawilżyć wymagającą i przesuszoną skórę przy paznokciach.
 

Olejek jojoba, kokosowy, miód

Koncerny kosmetyczne wykorzystując potencjał naturalnych składników oferują szereg preparatów, w składzie których znajdziemy różnego rodzaju olejki. Szczególnie popularnym składnikiem jest delikatny olejek jojoba, który świetnie nawilża, dzięki czemu usunięcie skórek jest proste i bezbolesne.

Jeśli jednak chcemy oprzeć się na domowych, znanych sposobach, zaprzyjaźnijmy się z  oliwą z oliwek, olejem kokosowym, czy miodem. To naturalne składniki, które poradzą sobie podczas uciążliwej walki z przesuszeniami.
 

sally-hansen-cuticle-rehab-pielegnacja-paznokci-dla-kobiet-8-8-ml-231563

SALLY HANSEN CUTICLE REHAB. Odżywka do skórek w pędzelku dla kobiet 8,8 ml / 20,36 zł


 

Regularność – sposób na piękne dłonie

Nawet najlepsze kosmetyki i preparaty naturalne nie poradzą sobie z danym problemem, jeśli będą stosowane raz na jakiś czas. W kwestii suchych skórek przy paznokciach istotna jest regularność. Nie bez znaczenia pozostaje sposób pielęgnacji dłoni w czasie zimy, upałów lub podczas wykonywania porządków. Zarówno wiatr, jak i detergenty chemiczne nie wpływają pozytywnie na wygląd dłoni, dlatego codzienna pielęgnacja oprócz poświęcenia uwagi suchym skórkom powinna brać pod uwagę również dłonie, ich nawilżanie, złuszczanie oraz różnego rodzaju maseczki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz