Maska a odżywka do włosów. Czym się różnią?

Pielęgnacja włosów nie kończy się tylko na prawidłowym myciu, rozczesywaniu czy stylizowaniu. Pielęgnacja właściwie zaczyna się przede wszystkim w momencie stosowania odpowiednich kosmetyków nawilżających i odżywiających włosy. Najczęściej do tego rodzaju czynności używa się takich produktów, jak maska do włosów oraz odżywka do włosów. W poniższym artykule dowiesz się, jaka jest różnica między jednym a drugim produktem i dlaczego należy je stosować, aby odpowiednio dbać o pielęgnację włosów.

Maska do włosów

Maska przede wszystkim najbardziej wnika w strukturę włosa. Dobra maska do włosów wnika nie tylko w głąb kosmyków, ale również i skóry głowy. Działanie produktów tego rodzaju to przede wszystkim odżywianie, nawilżanie oraz wygładzanie. Maskę do włosów cechuje obecność substancji w składzie kosmetyku, których zadaniem jest transportowanie substancji odżywczych w głąb włosów.

farouk-systems-chi-argan-oil-plus-moringa-oil-maska-do-wlosow-dla-kobiet-237-ml-200260

FAROUK SYSTEMS CHI ARGAN OIL PLUS MORINGA OIL / Maska do włosów dla kobiet 237 ml / 45,52 zł

 

Maski należy dłużej trzymać na włosach, ponieważ mają one gęstą oraz bardziej zbitą konsystencję. Dokładny czas oraz instrukcję stosowania kosmetyku można odnaleźć na opakowaniu pojedynczego produktu.

l-oreal-professionnel-serie-expert-vitamino-color-a-ox-maska-do-wlosow-dla-kobiet-250-ml-210243

L´ORÉAL PROFESSIONNEL SÉRIE EXPERT VITAMINO COLOR A-OX / Maska do włosów dla kobiet 250 ml / 43,52 zł

Odżywka do włosów

Przeciwieństwem kosmetyku pielęgnacyjnego jest odżywka, której działanie ogranicza się jedynie na zewnętrznej części włosa. Odżywka do włosów tak samo nawilża oraz wygładza włosy, jednak jej działanie jest jedynie powierzchowne, co oznacza, że efekty stosowania nie są długotrwałe. Odżywkę stosuje się zatem najczęściej w charakterze substancji nabłyszczającej, aby włosy wyglądały na zdrowsze i bardziej odżywione oraz jako pomoc w rozczesywaniu włosów.

l-oreal-professionnel-serie-expert-nutrifier-odzywka-dla-kobiet-150-ml-158813

L´ORÉAL PROFESSIONNEL SÉRIE EXPERT NUTRIFIER / Odżywka do włosów suchych dla kobiet 150 ml / 25,67 zł

 

Często też nałożenie odżywki do włosów pomaga w ich stylizacji oraz chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, przez które to stają się one słabsze i bardziej łamliwe. Większość odżywek w składzie bazuje na silikonach, a konsystencja produktu jest stosunkowo bardziej lejąca niż maski do włosów. Dodatkowo odżywkę najczęściej używa się krócej, bo zaleca się trzymanie na włosach jedynie kilka minut.

 

goldwell-dualsenses-rich-repair-odzywka-dla-kobiet-1000-ml-226065

GOLDWELL DUALSENSES RICH REPAIR / Odżywka dla kobiet 1000 ml / 60,37 zł

 

Kompleksowa pielęgnacja

Warto podkreślić, że aby uzyskać optymalną oraz kompleksową pielęgnację włosów, należy naprzemiennie stosować różne produkty pielęgnacyjne. Zbyt częste stosowanie odżywek do włosów może sprawić, że staną się one zbyt obciążone, przez co będą się częściej tłuścić oraz niszczyć. Maski do włosów również nie należy używać za często, ponieważ ma ona właściwości dogłębnie odżywiające i jest zbyt „ciężka” dla codziennego stosowania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Web by SEMTIX.cz