Pękające naczynka – czy jest na nie sposób?

Teleangiektazje czyli pękające naczynka to problem wielu z nas. Jedni borykają się z nim od zawsze, u innych pojawiają się raz na jakiś czas. W jednym przypadku zmiany są bardzo duże, w innych ledwo zauważalne. Nie ma jednak co do tego żadnych wątpliwości, że stan taki wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, a często też i leczenia w gabinecie medycyny estetycznej. Zamiast przykrywać pękające naczynka tonami podkładów, warto rozprawić się z nimi raz, a dobrze!

Osoby mające problem z pękającymi naczynkami mają tak zwaną cerę naczynkową. Dotyczy to kobiet w każdym wieku, a problemy mogą mieć różnorodne podłoże, w tym najczęściej są to predyspozycje genetyczne, ale również i wrażliwa skóra, zaburzenia hormonalne, zaburzenia krążeniowe, nadciśnienie tętnicze, a nawet i różnorodne schorzenia przewodu pokarmowego. Nasilenie problemów ze skórą naczynkową przypada z reguły na okres mroźnej zimy lub upalnego lata.
 

Jak zapobiegać powstawaniu zmian?

Po pierwsze odpowiednia dieta, która jest podstawą. Powinna być ona bogata w witaminę C. Oprócz tego dobrze jest także postawić na preparaty z witaminą C, K i P, jak również i produkty, które w swoim składzie zawierają rutynę, wyciąg z lipy, miłorzębu japońskiego, a także arniki górskiej. Stosowanie takich rozwiązań przyczynia się w znacznej mierze do zmniejszenia kruchości naczyń, do wzmocnienia ich i uszczelnienia. Dzięki temu, że następuje ich obkurczanie zapobiega się ich pękaniu.
 

Podstawą są odpowiednie kremy

Odpowiednie kosmetyki to rzecz nadrzędna. Warto jest postawić na kremy, które dedykowane są specjalne skórze naczyniowej, a więc takie które zawierają przede wszystkim witaminę K. Dobrze jest wybrać kremy półtłuste i tłuste, szczególnie gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Warto skorzystać z pomocy farmaceuty, który spośród bardzo dobrych propozycji będzie w stanie zaoferować nam dobrej jakości kremy, jak również i koncentraty, które będą zapobiegać pękającym naczynkom.
 

Wizyta u specjalisty

Jeśli jednak zmiany na naszej skórze są znaczne a stan cery nie ulega poprawie, niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, w tym przypadku lekarza medycyny estetycznej. Ten działając laserem jest w stanie poradzić sobie z problemem pękających naczynek.

Dobrze jest wykonać dedykowany dla nas zabieg w okresie jesieni lub wczesnej wiosny ze względu na to, że twarz powinna być wtedy chroniona przed ekspozycją na promienie słoneczne.

I oczywiście nie można zapomnieć o tym, że mając cerę naczynkową należy unikać przede wszystkim gorących kąpieli, wizyt w solarium, nadmiernego opalania się na słońcu, wizyt w saunach, ostrej diety, picia alkoholu i palenia papierosów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.