Skóra sucha – golenie bez podrażnień

Źle dobrane akcesoria i kosmetyki do golenia mogą znacząco wpłynąć na wygląd i kondycję naszej skóry, a do tego i na nasz codzienny komfort. Pod uwagę należy wziąć nie tylko metodę depilacji, ale również stosowane podczas niej kosmetyki. Jeśli zależy nam na goleniu bez podrażnień, warto wybrać sprawdzone kosmetyki do depilacji, a takie z pewnością oferuje najbardziej znana w tej kwestii marka na rynku – Gillette.
 

Kosmetyki do golenia

Wśród kosmetyków do golenia szczególnie polecanych do skóry suchej wyróżnić możemy Gillette Fusion Hydra Gel Ultra Protecion i Gillette Series Sensitive.

To dwa żele do golenia o pojemności 200 ml. Odpowiednio koją, dają uczucie przyjemnego chłodu, jednocześnie działają antybakteryjnie i nawilżająco. Ich zadaniem jest poprawa komfortu golenia, ale i dbałość o nawilżenie skóry i dobrą kondycję tuż po.
 

gillette-series-sensitive-zel-do-golenia-dla-mezczyzn-200-ml-80966

GILLETTE SERIES SENSITIVE / Żel do golenia dla mężczyzn 200 ml / 10,26 zł

 

 
Akcesoria do golenia

Nie byłoby jednak golenia gdyby nie odpowiednie do tego akcesoria. I tak w tym segmencie produktów marka Gillette również nie zawodzi, mając do polecenia maszynki do golenia skierowane zarówno do kobiet, jak również i mężczyzn. W kategorii dla kobiet wartymi wyboru są niewątpliwie maszynka Gillette Venus Close& Clean i Gillette Venus ProSkin Sensitive do których oczywiście można zakupić wkłady: Gillette Venus Breeze – 4 sztuki lub Gillette Venus ProSkin Sensitive – 3 sztuki. Jeżeli chodzi o mężczyzn, wybór jest także niezwykle bogaty.

Propozycje maszynek dla mężczyzn znajdują się tutaj.
 

gillette-venus-proskin-sensitive-maszynka-do-golenia-dla-kobiet-1-szt-244949

GILLETTE VENUS PROSKIN SENSITIVE / Maszynka do golenia dla kobiet 1 szt / 29,67 zł

 

Panowie mogą zdecydować się także na maszynki pakowane po 8 sztuk – Gillette Blue II Plus Slalom, Gillette Fusion Proglide Chrome Edition w nieco nowocześniejszym już wydaniu czy też Gillette Fusion Proglide Rogue One A Star Wars Story w opcji zestawu, czyli maszynka do golenia z jedną głowicą plus dwie, dodatkowe sztuki głowic.
 
 
 

gillette-fusion-proglide-rogue-one-a-star-wars-story-zestaw-dla-mezczyzn-244958 - Kopia

GILLETTE FUSION PROGLIDE ROGUE ONE A STAR WARS STORY / Zestaw dla mężczyzn / 57,52 zł


 

Zasady, dzięki którym unikniesz podrażnień

Warto dodać, że podrażnienia po goleniu mogą być rezultatem między innymi źle dobranej, stępionej i zużytej maszynki, czy też goleniem na sucho. Dlatego też tak ważny jest dobór nie tylko nowej, odpowiadającej naszym potrzebom maszynki, ale również właściwych kosmetyków, dedykowanych skórze suchej.

  1. pamiętaj o tym, aby poświęcić czas na golenie – golenie „na szybko” na pięć minut przed wyjściem jest kiepskim rozwiązaniem. Co więcej, możesz mieć niemal pewność, że nabawisz się podrażnień i skaleczeń
  2. dobrym sposobem jest wykonanie peelingu – przygotujesz w ten sposób skórę do golenia i pozbędziesz się martwego naskórka

A jeśli już wiesz, że Twoja skóra ma skłonności do podrażnień po depilacji, wybieraj jedynie balsamy i żele do golenia dedykowane skórze suchej – podobnie jak kosmetyki, które użyjesz już po, dla nawilżenia i odżywienia skóry.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.