Najczęściej popełniane błędy podczas domowego manicure

Piękne i zadbane paznokcie to dla większości naszych czytelniczek niezbędny atrybut kobiecości. Dzięki nim dłoń wygląda zdecydowanie bardziej efektownie, manicure możemy dopasować do okazji, naszego nastroju, a także osobowości. Nie da się ukryć, że zadbane, piękne paznokcie stanowią naszą wizytówkę.

Większość kobiet wybiera manicure w salonach kosmetycznych, inne wykonują go samodzielnie. O ile jest to poparte stosowną wiedzą, o tyle nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak nie posiadamy podstawowych informacji dot, bezpieczeństwa i technik wykonywania manicure w domowych warunkach, możemy naszym paznokciom jedynie… zaszkodzić.
 

Najczęściej popełniane błędy – tego unikaj!

 

1. Obcinanie paznokci nożyczkami

Wielu z nas popełnia radykalny błąd, skracając paznokcie za pomocą nożyczek lub obcinaczek. Wydaje nam się, że nie ma w tym nic złego, a jednak takim działaniem wyrządzamy naszym paznokciom dużą krzywdę. Ze względu na budowę warstwową paznokci, te przy użyciu metalowych narzędzi rozwarstwiają się, zadzierają, stają się słabe, kruche i łamliwe. Paznokcie skracamy tylko i wyłącznie przy użyciu pilników!
 

2. Niepoprawne odsuwanie i wycinanie skórek

Wielu z nas domowymi sposobami zbyt mocno odsuwa, a także wycina skórki. Jeśli zrobimy to nieumiejętnie możemy doprowadzić do uszkodzenia paznokcia, do powstania zagłębień i bruzd. Jeśli chcemy odsunąć delikatnie skórki powinniśmy namoczyć je najpierw w wodzie, a następnie za pomocą drewnianego patyczka delikatnie je przesunąć, nic więcej.

Jeśli chcemy wyciąć skórki również moczymy je w pierwszej kolejności, następnie nakładamy tłusty krem, podważamy delikatnie skórki patyczkiem i obcążkami je wycinamy dbając przy tym o to, aby nie doszło do skaleczenia.
 

3. Polerowanie paznokci złą polerką

W domowym zaciszu często sięgamy po polerki zbyt ziarniste chcąc w idealny sposób wypolerować paznokieć i usunąć wszelkie nierówności. Warto je polerować, ale trzeba robić to umiejętnie, gdyż niewłaściwie używanie polerek może zniszczyć płytkę paznokcia nieodwracalnie.
 

4. Stosowanie kosmetyków, które nie są dopasowane do kondycji paznokcia

I na koniec należy pamiętać o kosmetykach. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić skład kosmetyków do paznokci i opinie o nich. Wiele jest bowiem dostępnych na rynku preparatów, które nie tylko nie poprawiają kondycji paznokcia, ale wręcz wpływają na niego negatywnie. Warto skorzystać z pomocy farmaceuty lub profesjonalnej kosmetyczki z pomocą której dobierzemy dla naszych paznokci odpowiedni kosmetyk.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.