Na co zwrócić uwagę wybierając gąbkę do kąpieli?

Gąbka do kąpieli to jeden z kluczowych akcesoriów, który służy do codziennego mycia jak również i pielęgnacji skóry. Na rynku dostępny jest pełen wachlarz różnego rodzaju gąbek, które różnią się między sobą kształtem, kolorem czy też przeznaczeniem. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup konkretnej gąbki do kąpieli?
 

Materiał

Rzeczą najważniejszą jest materiał. Na rynku dostępne są między innymi gąbki syntetyczne, jak również i gąbki naturalne. Każde z nich mają swoje wady i zalety z którymi na pewno warto się zapoznać, aby codzienne pielęgnacja była dla naszej skóry bezpieczna.
 

Po co w ogóle gąbki do kąpieli?

Jedni nie używają ich wcale, inni nie wyobrażają sobie bez nich codziennej pielęgnacji ciała. Dobrze dobrana gąbka do mycia ciała  jest skutecznym sposobem na usunięcie wszelkich zabrudzeń z naszej skóry, ale również i na zastosowanie delikatnego masażu, którego zadaniem jest przede wszystkim pozbycie się martwego naskórka oraz pobudzenie krążenia. Pomaga odpowiednio rozprowadzić żel do mycia na naszym ciele oraz spienić kosmetyk.
 

Gąbki syntetyczne

Gąbki takie spotkać możemy najczęściej. Są one dostępne we wszystkich niemal drogeriach, jak również i większych sklepach z artykułami spożywczymi i higienicznymi. Niedrogie, bo kosztują zaledwie 2-3 zł, oferowane w różnych kolorach, jak również wielkościach i kształtach.

Wadą takich gąbek jest fakt, że bardzo łatwo się one kruszą, a więc nie należą do produktów trwałych. Ponadto to właśnie na nich osadza się bardzo duża ilość bakterii, które dalej możemy przenieść na ciało, szczególnie w okolice miejsc intymnych powodując przy tym dyskomfort. Gąbki syntetyczne należy często wymieniać.
 

Gąbki naturalne

Te są mniej dostępne, zdecydowanie droższe. Mają jednak mnóstwo zalet , które sprawiają, że ich wybór z pewnością będzie dobrą decyzją. Są bardzo miękkie, nie kruszą się, a więc i tym samym są zdecydowanie bardziej mocne i wytrzymałe. Ze względu na swoją budowę i rodzaj zastosowanego materiału nie są miejscem, w którym gromadzą się duże ilości bakterii.

Rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie gąbek naturalnych jest fakt, aby nie były one bielone, ponieważ to zdecydowanie skraca ich żywotność.

Poznaj gąbki z oferty naszej perfumerii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.