Kiedy przydaje się suchy szampon?

Każdemu zależy na tym, aby jego włosy zawsze były błyszczące i odpowiednio odświeżone, jednak nie zawsze mamy czas na to, aby właściwie się o nie zatroszczyć. Wzmożona aktywność w ciągu dnia i wielogodzinna praca lub długa podróż mogą zepsuć estetykę naszej fryzury, ale jest sposób, by temu zaradzić.

Suchy szampon – choć znany był już ponad czterdzieści lat temu – zyskuje obecnie coraz większą popularność. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż jest on udaną odpowiedzią na intensywne czasy, w których żyjemy, stawiające przed nami mnóstwo wyzwań, nierzadko absorbujących nas od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora. Dzięki niemu, nasze włosy zawsze będą wyglądały nienagannie i zdrowo – warto więc sprawdzić, czym właściwie jest ten kosmetyk oraz w jaki sposób należy go używać.

1. Czym jest suchy szampon?

Suchy szampon to produkt, przeznaczony do szybkiego i efektywnego „mycia” włosów, a dokładnie – do ich błyskawicznego odświeżania. Występuje zazwyczaj w spray’u i przybiera postać pudru, który nakładany jest bezpośrednio na włosy. Biorąc pod uwagę, że jest on przeznaczony do stosowania w „kryzysowych sytuacjach”, koniecznie zwróćmy uwagę na jego skład. Dobre, wysokiej jakości suche szampony pozwalają nie tylko nadać blasku naszym włosom, zawierają one również wiele składników, które mogą poprawić ich kondycję – mowa tu na przykład o olejkach eterycznych, witaminach oraz wyciągach roślinnych, dla których charakterystyczne jest również działanie lecznicze.

2. Kiedy warto z niego skorzystać?

Poniekąd odpowiedzieliśmy na to pytanie już w powyższych akapicie, jednak wątek ten zdecydowanie warto rozszerzyć. Po suchy szampon warto sięgnąć wtedy, gdy nasza fryzura nie jest już pierwszej świeżości, my natomiast nie mamy czasu i/lub możliwości, aby umyć włosy. Przyda się on wówczas, gdy znaczną część dnia spędzać będziemy poza domem – na różnego rodzaju wyjazdach służbowych, a nawet w pracy lub na uczelni, gdy do wykonania mamy sporo obowiązków. Warto mieć go zawsze przy sobie – nie zajmuje dużo miejsca, bez problemu zmieści się w torebce lub plecaku, a dzięki niemu będziemy czuć się znacznie bardziej komfortowo.

3. Jak się go używa?

Suchy szampon jest łatwy w obsłudze – aplikowanie go nie powinno stanowić więc żadnego problemu. Przed zastosowaniem tego magicznego pudru, powinniśmy mocno wstrząsnąć pojemnik, w którym się on znajduje. Następnie, suchy szampon rozpylamy tak, jak lakier do włosów, trzymając pojemnik około trzydzieści centymetrów nad włosami. Zazwyczaj wystarczą niewielkie ilości spray’u – jeśli jednak zauważymy, że po kilku minutach na głowie nadal utrzymuje się puder, po prostu dokładnie wmasujmy go we włosy. Miejmy jednak na uwadze, że kosmetyk ten nie zastąpi zwykłego szamponu i nie może być stosowany zamiast niego. Suchy szampon to bowiem rozwiązanie doraźne – jego zadaniem jest poprawa estetyki fryzury, nie zaś mycie i pielęgnacja skóry głowy.

Gdzie natomiast znaleźć dobre suche szampony? Tutaj odpowiedź również jest prosta – na naszej stronie internetowej!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.